Wpis z mikrobloga

Najlepszy bolid w historii F1? Wg mnie to Mercedes-AMG F1 W11 EQ Performance z 2020 roku. Wygrane 13 z 17 wyscigow podczas sezonu. Wyposazony w rewolucyjny i unikatowy system DAS ktory umożliwia zawodnikowi zmianę zbieżności kół przednich podczas jazdy. Swietny pod kazdym wzgledem. Jadacy jak po szynach zapewniajacy perfekcyjna przyczepnosc i wyjatkowo przyjazny pod katem uzyskania idealnych ustawien. Dla mnie najlepszy bolid w calej historii F1 jaki kiedykolwiek powstal. Ciekaw jestem waszego zdania jaki jest wg was najlepszy bolid w historii :)
#f1
Pobierz
źródło: comment_1656275996BGow3fHLUC2qyhokxyYjGn.jpg
  • 6
@kamil-tika: Nie ma podjazdu do MP4/4 - ten Merc przegrał dwa wyścigi czystym tempem, a dwa wyścigi pechowo. McLaren nie przegrałby żadnego wyścigu czystym tempem, a jeden przegrał przez pech.

Oczywiście w kategorii "auto które wyjaśniło swoich konkurentów". Bo jeżeli chodzi o tempo na jednym okrążeniu, myślę że byłby to temat między Ferrari F2004 a tymże właśnie Mercem - ale trzeba by ustawić uczciwe warunki, tak aby wykorzystać pełen potencjał tych
@fordern: wtedy f1 byla duzo mniej profesjonalna, duzo bardziej powiedzmy amatorska wiec bolidy z lat 80 do mnie nie przemawiaja. generalnie liczby tak jak mowisz tego bolidu robia wrazenie ale ja na to patrze wlasnie przez ten pryzmat o ktorym wspomnialem :p
@kozackikozak: Nie, to Senna sam się skompromitował #!$%@?ąc się tam gdzie nie miał miejsca. Schlesser był nawet dwoma kołami poza torem, wystarczyło że św. Ayrton z Santany pojechał nieco szerzej. W F1 2022 dostałby z 40/100 Awarness za te wpadki przy dublowaniach