Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 633
Scenka rodzajowa.

Pociąg stoi na peronie, opóźnienie 30 minut.
Zwiększa się do 60.
Po 60 komunikat w pociągu, że jednak do 150.
Pasażerowie wychodzą, chodzą sobie po peronie, pewnie ktoś poszedł zajarać, kupić wodę, itd bo w końcu jeszcze 1,5 godziny.
Po 10 minutach od komunikatu, że odjazd za 1,5 godziny, pociąg ruszył bez żadnego uprzedzenia
Jeśli ktoś poszedł do sklepu, to wróci na pociąg, który już odjechał i to pewnie z jego bagażem.

#pkp #krakow #intercity #kolej
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 479
@Tumurochir: A kto normalny wysiada z pociągu w wypiździewie górnym i beztrosko idzie sobie do sklepu na zakupy?
No tylko mój wujek, kolejarz zawodowy i długoletni zawiadowca stacji w zadupiu mniejszym.
Dostał za zadanie odwiezienie swojej nastoletniej córki do rodziny pod Łodzią na wakacje, przejazd pociągiem ze Szczecina. Pociąg z przesiadkami, czyli trzeba wiedzieć gdzie się przesiąść. Nastolatka raczej tego nie ogarniała. Wujek, zaprawiony w boju i obsłudze papierowej książki rozkładu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 65
@Tumurochir: @Wiskoler_double: @nosacz_ninja: PKP to jest taki #!$%@? żart. Ostatnio na Warszawie centralnej komunikat "na stacji Warszawa wschodnia prosimy się przesiąść do pociągu po drugiej stronie peronu", więc wszyscy się spakowali i wysiadamy. Drugiego pociągu nie ma, stoimy na peronie z 10 minut, idzie konduktor i mówi proszę wsiadać xD do tego samego pociągu. Dosłownie wszyscy wysiedliśmy i wsiedliśmy tracąc przy okazji 10 minut. Do tego regularne zmiany wagonów
Dzisiaj jechałem sobie Szczecin Poznań, w Poznaniu miałem być o 19:50, ale to by było za proste.

Awaria trakcji
Naprawa trakcji
200 metrów przejechane
Awaria trakcji + awaria pociągu
Czekanie na zastępczą ciuchcię
Podłączenie ciuchci
3 metry
Jeb, sprzęg strzelił
Naprawa i ponowne podłączenie
Doprowadzenie nas do Dobiegniewa
A potem już z górki, bo tylko godzina czekania i myk w Poznaniu o 1:40.

A żeby było zabawniej to przez ok. 3 h