Wpis z mikrobloga

@lkg1: Szkoda, wczoraj oglądałem tabelkę i myślałem że właśnie Rapport i Radjabov są do ugryzienia, mimo że grają białymi.

Wg mnie bez kilka razy większego budżetu niż obecnie nie da się zajść wyżej, po prostu trzeba mieć za co stworzyć Cyborgową Machnię Globalnego W-------u Szachowego, a to nie są tanie rzeczy.

Gx
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx:
To nawet nie chodzi o budżet, bo z tego co kojarzę Duda miał większe wspracie niż właśnie Rapport. To po prostu zajebiście wysoki poziom i z tymi graczami naprawdę ciężko się gra i nawet jak się da 110% to można wdupić. JKD jest i chyba też zawsze będzie lepszy w szachach szybkich i błyskawicznych i to tam zapewne będzie najlepsze wyniki osiągał, włącznie z medalami MŚ. I tak będzie
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx: Serio to kwestia budżetów na takim poziomie. Przypomniała mi się anegdota o carlsbergu. Jakiś tam rusek co go przygotowywał do ostatniego meczu o mś opowiadał, że przygotowywał jakąś pozycję przez 3 dni. Opowiedział ją raz i pokazał Magnusowi. Ten po tygodniu wszystko dokładnie pamiętał a ten typiarz sam już dawno zapomniał. Jeżeli taki carlsen ma tak zajebistą pamięć to ciężko go pokonać, bo zawsze nauczy się więcej wariantów i
  • Odpowiedz
Wg mnie bez kilka razy większego budżetu niż obecnie nie da się zajść wyżej


@Man_of_Gx: Wydaje mi się, że budżet nie ma tu większego znaczenia. Pewnie Janek nie ma gorszego wsparcia w kwestii budżetu niż taki Rapport czy Radjabov.

Rankingowo, tj. na papierze Janek jest najsłabszym ze wszystkich uczestników i nikt nie przewidywał tutaj super wyniku. Musiałby być w świetnej dyspozycji aby grać o wysokie lokaty, a jak widać, tak chyba nie jest, co pokazała ostatnia partia z Rapportem, gdzie pozycja Janka po prostu się rozsypała. Co innego porażka z Nepo, gdzie ten grał jak natchniony, a co innego z takim Rapportem, który w wywiadzie po partii powiedział nawet, że nie przygotowywał się do tej partii i improwizował od samego początku nie mając właściwie przygotowania debiutowego na tę
  • Odpowiedz