Wpis z mikrobloga

Tak mnie akurat naszło przemyślenie - to całe programowanie lingwistyczne rzeczywiście jest skuteczne? Pamiętam, że swego czasu było duże parcie na jakieś książki, szkolenia itd. w tym temacie. Sam przeczytałem 3-4 książki na ten temat i zawsze dochodziłem do wniosku, że te techniki w nich opisywane były skrajnie nieskuteczne. Jakieś obmacywanie klienta, wzbudzanie w nim jakiś doznań, opowiadanie jakiś bajek i próba zakotwiczenia ich. Gdyby koleś tego typu do mnie podszedł i zaczął czarować to w pierwszej kolejności kazałbym mu zachować dystans, bo strasznie nie lubię jak ktoś się do mnie z miejsca przylepia, a potem z politowaniem słuchałbym jak wygina się, próbując mi wmówić, że jego słodkie pierdzenie zrobi ze mnie milionera. Ktoś z was chodził na kursy lub miał kontakt z takimi magikami? To rzeczywiście działa?

#pytanie #pytaniedoeksperta #nlp #psychologia #nauka #manipulacja
  • 4
@Default_Wykop_User: Może tak być, że coś co działa w Ameryce, a w Polsce nie, bo zwyczajnie inna kultura i inaczej ludzie się wobec siebie odnoszą. To coś jak z tymi Włochami (chyba) co żywo gestykulują, że jak pojadą do kraju, gdzie się niemal nie gestykuluje to inni uznają ich za agresywnych, bo się szamoczą sami ze sobą. Różny też jest komfortowy dystans do rozmowy z obcą osobą w zależności od państwa,