Wpis z mikrobloga

Trochę dziwne pytanie ale zadam.
Ukraina ma parę milionów sztuk broni na stanie.
Czy nie może wyposażyć w nią ludzi i kazać im wszystkim jechać na wojska rosyjskie? Przecież żadna armia świata nie da sobie rady kiedy wjedzie w nich 10mln+ ludzi naraz.

Ktoś powie, że ludzie będą się bali i nie zgodzą się na taki plan. Myślę że to zależy przecież dłuższa wojna to dziesiątki tysięcy ofiar, a taki szybki atak może się skończyć na <20k.
Ogólnie np w Hearts of Iron, które jest w miarę realistyczne czesto wroga przytłacza się manpower niezależnie od jego technologii. Co rosjanom da przewaga w powietrzu jak będzie na nich biegło 10 mln ludzi.

EDIT: To miał być taki pół troll ale jak o tym myślę to serio. Przecież pare mln ludzi biegnących na pozycje rosjan i co im zrobią? Żadne czołgi nie pomogą przy takiej ilości. Jak to niby powstrzymać?
Więc jakby ktoś mógł mi na poważnie odpisać dlaczego to by nie wyszło. Rozumiem że szybko brakowałoby jedzenia/paliwa w samochodach ale tu chodzi o taki jednodniowy zmasowany atak

#ukraina
  • 23
@BrodatyCiul: Ja się zastanawiam czy nowoczesna technika wojskowa byłaby w stanie zatrzymać chińskich żołnierzy z karabinami, z rezerwistami około 230 milionów przeszkolonych wojaków. Nawet gdyby szli z nożami zamiast broni palnej to kto ma tyle amunicji by ich powystrzelać?
Czy nie może wyposażyć w nią ludzi i kazać im wszystkim jechać na wojska rosyjskie? Przecież żadna armia świata nie da sobie rady kiedy wjedzie w nich 10mln+ ludzi naraz.


@BrodatyCiul:

1. uzbrajanie i transport 10 milionów ludzi na front zajmie w #!$%@? czasu/paliwa/samochodów/kierowców więc jest to niepraktyczne choćby z tego powodu - te zasoby są potrzebne prawdziwemu wojsku
2. ruscy rozkładają miny i rozstrzelają to gradami, straty ogromne zysk niewielki
@BrodatyCiul: Jak coś to wojna nie działa tak, że strzela się tylko z karabinów. Obecnie trwa wojna na wyniszczenie polegająca na tym, że z odległości 30km #!$%@?ą się nawzajem ruskie z ukraincami artylerią. Są nawet nagrania, gdzie ruskie dzwonią do rodziny i mówią coś w stylu "#!$%@? nasi umierają a my ukraincow nawet nie widzimy". Więc co da ci w takiej sytuacji rozdanie miliona karabinów? Zanim byś przetransportował tych ludzi to