Wpis z mikrobloga

Skrytykowałem twoją analogię, ponieważ jest zwyczajnie fatalna.


@Al-3_x: Jesteś albo głupi albo trolujesz teraz ()

Powtarzam po raz drugi albo trzeci: Analogia NIE MUSI w 100% pokrywać się z omawianym przykładem. Jesteś taki ciężki że pomimo wytłumaczenia kompletnie to zignorowałeś i dalej powtarzasz ten bełkot który nie ma żadnego merytorycznego sensu ¯\_(ツ)_/¯

Seks i głód to potrzeby fizjologiczne które niezaspokojone wywołują określoną reakcje w organizmie. Ja nie
@Pralko-suszarka:

trolujesz teraz

Bez ustanku. Pisałem już koledze, że z mojej osobistej niechęci lubie was trollować i was wyśmiewać, ale

Człowiek ihmo to wciąż biologiczny robot i nie jest ponad naturą,

Jak też pisałem wyżej, to mój główny zarzut do blackpilla. Obrzydliwy i prymitywny biologiczny redukcjonizm. Jestem tradycjonalistą i odpycha mnie coś takiego. Jak najbardziej człowiek nie tylko może, ale i powinien wznieść się ponad biologiczne potrzeby. Ktoś, kto nie jest
@Pralko-suszarka:

o to akurat tak. W 100%. Zero znajomych, nawet kolegów oraz częsta irytacja i wybuchy złości. Całe życie byłem spokojny, aż do przesady a teraz jestem zupełnie inną osobą.

No to jest akurat dosyć zabawne, bo większość osób tutaj narzeka właśnie na samotność i izolacje, i twierdzi, że nie jest ona z ich winny. Dotyczy to również relacji miłosnych. Tymczasem osoba z głodu porzuca nie tyle narzeka na brak znajomych,
Obrzydliwy i prymitywny biologiczny redukcjonizm.


@Al-3_x: Aha, czyli boli cię nauka, bolą cię fakty, że człowiek to tylko biologiczne stworzenie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jestem tradycjonalistą i odpycha mnie coś takiego.


@Al-3_x: Nauki nie obchodzi to, co uważasz i co cię odpycha ¯\_(ツ)_/¯ Fakty przyjmuje się takimi jakimi one są, a nie przepuszcza przez swój filtr światopoglądowy i odrzuca to co jest w nim nie wygodne.
@Pralko-suszarka:

zyli boli cię nauka, bolą cię fakty, że człowiek to tylko biologiczne stworzenie?

Co za absurd. Żadna nauka nie twierdzi, że człowiek to jedynie biologiczne stworzenie. Nawet sama biologia. Co więcej inne nauki jak chemia czy fizyka mogą rozpatrywać człowieka w jeszcze inny sposób. Każda z tych nauk może ci całkiem sporo powiedzieć o człowieku, ale w ramach swojej dziedziny. Biologia nic ci nie powie na temat metafizycznej natury człowieka
Żadna nauka nie twierdzi, że człowiek to jedynie biologiczne stworzenie


@Al-3_x: Na obecnym etapie wiedzy nie ma powodów sądzić że jesteśmy czymś więcej ¯\(ツ)_/¯

Biologia nic ci nie powie na temat metafizycznej natury człowieka nie dlatego, że jej nie uznaje tylko dlatego, że się tym zwyczajnie nie zajmuje


A dlaczego się nie zajmuje? Ponieważ meatfizyka nie podlega metodzie naukowej, a zatem jest merytorycznie dla nauki bezwartościowa ¯\
(ツ)_/¯

W sensie