Wpis z mikrobloga

Stolarz odleciał xD

Fronty co prawda lakierowane głównie, no ale #!$%@?

Szafka nad kiblem + pod umywalkę: 8k
Szafa we wiatrołapie o szerokości 2,20m: 20k
Regał do biura o szerokości 2,30m: 20k
Szafki w łazience: 20k

Dajcie jakieś kanały na youtube, z których się dowiem jak składać meble i na co uważać.
Planuję zlecić cięcie, klejenie, lakierowanie i samemu złożyć, bo już #!$%@? przesadzili.
I jakiś dobrych dostawców z pomorskiego.
W tych cenach to nawet jak złożę 2 razy źle i za 3 razem wyjdzie dobrze to i tak wyjdę na plus.

Na screenie projekt regału z wyceną xDDDDD

EDIT: poprawka, bo zły screen wkleiłem

#remontujzwykopem #stolarstwo #trojmiasto
budyn - Stolarz odleciał xD

Fronty co prawda lakierowane głównie, no ale #!$%@? 
...

źródło: comment_1656016415N2Qq0TfPhkHxG8ewI4Kb1Z.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@budyn: No odleciał, przyznaję (choć zwykle bronię tych co się cenią, bo wiem że żeby zrobić coś dobrze to trzeba na to poświęcić mnóstwo czasu i wiedzieć jak to zrobić czyli "know how" zdobywane latami.) Tutaj ewidentnie mocna przeginka z cenami.
  • Odpowiedz
@budyn: gdy robiłem swoją szafę to wszystko zamówiłem przez internet z wysyłką. Fronty gdzies w firmie na zadupiu, jakieś podkarpacie, bieszczady. Zawiasy, okucia w jakieś hurtowni internetowej dla stolarzy. Tylko płyte pocieli mi lokalnie. Wyszło taniutko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@budyn: Ulala... Jak skręcałem sobie kuchnię wg swojego planu i pomysłu (i sporo rzeczy #!$%@?łem, uczciwie mówię), to przebitka była razy trzy, znaczy mógłbym zamówić materiałów na trzy kuchnie w cenie podobnej z Ikei. To było dwa lata temu.
  • Odpowiedz
@klokupk: Mam znajomego co z pomocą Mario Budowlańca dom postawił.
I nie żartuję. Rok temu się wprowadził.
Tylko dekarzy z tego co mówił wziął z zewnątrz.
  • Odpowiedz
@budyn: Takie ceny że nawet jak kupisz materiału na dwa takie i wszystkie potrzebne narzędzie to dalej będziesz na plus. Jeszcze do niedawna tak było z glazurnikami, musiałbym chyba #!$%@?ć na śmietnik materiału na 3 łazienki żeby mi się zwróciła kasa za majstra.
  • Odpowiedz
@budyn szkoda że pomorskie, jakbyś był z dolnośląskiego to bym Ci to ogarnął tak że ja bym na swoje wyszedł, a Ty byś mógł pół roku chlać za to dzień w dzień xd

Szafa w wiatrołapie to maks 8k z robotą. Oczywiście plus minus ale nie tyle żeby 20k wyszło xd co on? Z litego robi? Nawet ze sklejki gdyby to robił to i tak ułamek ceny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty: a z jaką kuchnią z ikei porównywales bo tam tanie też są kuchnie za 2-4 k, ile dales za kuchnie?

@kolotego: Według wyceny online kuchnia miała kosztować ~20 tysięcy, płyty docięte i oklejone plus fronty, zawiasy i inne szpeje wyszły w okolicach 6 tysięcy. Wiadomo, żeby być skrupulatnym trzebaby doliczyć swój czas plus narzędzia jeśli ktoś nie ma.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@budyn: o dzięki, przypomniałeś mi że czekam trzeci miesiąc na meble których pomiar zasrany fachowiec robił w lutym, a montować miał w maju xD
  • Odpowiedz