Wpis z mikrobloga

Ostatnio będąc na wycieczce krajoznawczej w Kaliszu poszedłem zwiedzić cmentarz żołnierzy radzieckich, który znajduje się w ścisłym centrum tego najstarszego polskiego miasta. Robiłem zdjęcia grobom, armatom, wielkiemu obeliskowi z czerwoną gwiazdą, a na końcu bramie, zwieńczonej napisem вечная слава героям. Pech chciał, że siedział pod nią element potencjalnie agresywny, któremu bardzo nie spodobała się moja obecność, a zwłaszcza robienie im zdjęć. Instynkt samozachowawczy posiadam, więc zdjęcie bramy wykonywałem na zoomie z dużej odległości, aby uniknąć interakcji z tymi ludźmi. Niestety - zostałem zauważony. Najpierw zostałem wyzwany od pedałów, następnie kazano mi #!$%@?ć, ostatecznie patusy zaczęły przemieszczać się w moim kierunku i zaczęło się robić nieprzyjemnie.

Nauczony doświadczeniem, szybko wziąłem nogi za pas i potruchtałem w kierunku rynku, by zgubić pościg, gdy WTEM! pod kamienicą stał zaparkowany Opel Astra G w najrzadszej możliwej budzie Van. Zawsze myślałem, że auta tego typu znajdę najprędzej w Wielkiej Brytanii, a tu takie miłe zaskoczenie. Zapomniałem o grożącym niebezpieczeństwie i przystąpiłem do szczegółowych oględzin auta. Wielka szkoda, że już nie produkuje się trzydrzwiowych kombiaków.

#kalisz bardzo mi się spodobał, myślę, że kiedyś tam wrócę szukać innych ciekawych samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rzetelnafura
#carboners #carspotting #samochody #motoryzacja #opel
DerMirker - Ostatnio będąc na wycieczce krajoznawczej w Kaliszu poszedłem zwiedzić cm...

źródło: comment_1655976546DS8wJovwIBewPFMd0SxjSt.jpg

Pobierz
  • 50
  • Odpowiedz
Kaliszu (...) tego najstarszego polskiego miasta


@DerMirker: To mit, że Kalisz jest najstarszym polskim miastem. Wykazano już jakiś czas temu, że "Kalisia" Ptolemeusza raczej naszym polskim Kaliszem nie jest (choć jak to w historii nic nie jest pewne): https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalisia
Choć dla mnie, nawet jeśli nie najstarszy to i tak Kalisz historycznie jest przeciekawy.

A astra panel van jest oczywiście w pytę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz