Wpis z mikrobloga

Wołam wszystkich, którzy plusowali ten wpis.

Rozprawę odroczono na październik z powodu nieobecności dwóch kluczowych świadków (policjantów). Jeden miał zaplanowany urlop, drugi nie stawił się bez usprawiedliwienia za co został ukarany grzywną w wysokości 150 zł.

Odpowiadając niektórym:
Do zdarzenia doszło w dniu 20.05.2021 r. około godziny 15:12 w dobrej widoczności na drodze o dobrej nawierzchni. Policjanci rozpoczynając pomiar mieli 102 km/h, ten trwał 3.5s (odcinek 100m) i zakończyli z prędkością 104 km/h, co średnio wyszło 103,2km/h według wideorejestratora. W czasie pomiaru mój pojazd powiększył się o około 10% (licząc piksele z nagrania) co znaczy, iż policyjne BMW zbliżyło się do mnie, co w konsekwencji prowadzi do tego, że droga 100m nie została przeze mnie pokonana, tylko przez radiowóz. Nie sposób ocenić ile jechałem.

Druga sprawa, przez tą wieś prowadzi droga wojewódzka z dojazdami gminnymi, gdzie na drodze wojewódzkiej nie jest zachowana prawidłowa wysokość znaków określających obszar zabudowany, nie jest zachowana prawidłowa odległość pomiędzy znakami oraz mamy niezgodne znaki pionowe z poziomymi (linia przerywana długa, która sugeruje max dopuszczalną prędkość powyżej 70km/h). Na drogach gminnych, które filanie krzyżują się z droga wojewódzką nie ma w ogóle znaków obszaru zabudowanego (nie że za nisko, czy krzywo. NIE MA.), stąd poruszając się w obrębie tej wsi sugerowałem się maksymalną prędkością 90km/h.

W ciągu tej drogi wojewódzkiej jest pare wsi, miasteczek. Niektóre nie mają celowo wyznaczonego obszaru zabudowanego, a niektóre wadliwie. Po zatrzymaniu mnie parokrotnie korespondowałem z zarządcami dróg w sprawwie wadliwego oznakowania. Wszyscy zobowiązali się do jego poprawienia i zmiany organizacji ruchu przyznając mi rację.

Największa karą było zabranie mi prawajazdy dzień przed ślubem (na Mirko można znaleźć wpis, że 21.05.20221 r. brałem ślub) i nie mogłem poprowadzić własnego auta do ślubu. Finalnie mimo być może uznania mojej racji przez Sąd w przyszłości nie chodzi już o grzywnę, a o samą satysfakcję, iż policjancie zrobili źle. Co dalej? Nie wiem.
  • 180
@insystem: to tylko zasłyszane od znajomego prawnika, że w jednej sprawie zwrócili do Google o informację o prędkości, więc nie będzie ryzyka manipulacji. Nie wiem jak ostatecznie sprawa się skończyła.
@insystem: mozesz pokazac na mapsach to miejsce?


@tomszczyk: Mogę, ale nie chcę. Mój oryginalny wpis zdobył ponad 2k plusów. Dziś policjanci nie zostali przesłuchani. Nie chciałbym aby zrobiło się o tym głośno przed ich przesłuchaniem. Oprócz tego na Google Maps są zdjęcia z 2013 roku (gdzie nie ma oznakowania obszaru zabudowanego nawet w ciągu drogi wojewódzkiej), a droga mniej więcej w 2016 przeszła remont i zmianę oznakowania (wygląda inaczej niż
@Halbr: pogadamy po wyroku, jak już się okaże, że nie będzie żadnych konsekwencji dla panów funkcjonariuszy.

Zakładzik może jakiś?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@insystem: to tylko zasłyszane od znajomego prawnika, że w jednej sprawie zwrócili do Google o informację o prędkości, więc nie będzie ryzyka manipulacji. Nie wiem jak ostatecznie sprawa się skończyła.


@zaltar: Nie wiem czy Google w takiej sprawie o wykroczenie będzie chciało wydać dane. Ale spróbuje jak Sąd nie podzieli mojego zdania. Bo to jakiś absurd dla mnie jest.
pogadamy po wyroku, jak już się okaże, że nie będzie żadnych konsekwencji dla panów funkcjonariuszy.

Zakładzik może jakiś?( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Nie wiem, czy będą, czy nie będą. Żaden z nas też nie zna sprawy, mamy tylko opis sytuacji z jednej strony, a dla mnie takie opisy są zupełnie niewiarygodne, bo należy je konfrontować z dowodami i relacją drugiej
a dla mnie takie opisy są zupełnie niewiarygodne


@Halbr: Niestety druga strona nie udzieli odpowiedzi na postawione zarzuty, gdyż nie podałem ani Sądu, ani miejsca wykroczenia, ani nic. Celowo co prawda, gdyż nie chcę nagłaśniać sprawy. Nie mniej przedstawiłem w mojej opinii dość suche fakty (głównie analizy nagrania i sytuacji prawnej oznakowania pionowego/poziomego).
Niestety druga strona nie udzieli odpowiedzi na postawione zarzuty, gdyż nie podałem ani Sądu, ani miejsca wykroczenia, ani nic. Celowo co prawda, gdyż nie chcę nagłaśniać sprawy. Nie mniej przedstawiłem w mojej opinii dość suche fakty (głównie analizy nagrania i sytuacji prawnej oznakowania pionowego/poziomego).


@insystem: Rozumiem i też nie proszę Cię o żadne wyjaśnienia. Po prostu wyjaśniam koledze wyżej, że nie będę się zakładał o sprawę, którą znam tylko z jednej,
@Halbr: Szczerze mówiąc? Nie wiem w ogóle czy w tej sytuacji byłby sens bepzośrendio ścigać policjantów. Dla mnie to bezcelowe i mijające się z sensem. Raz, że dłużej potrwa, jest nieefektywne, a oni mogą być serio dobrymi policjantami, którzy popełnili parę pomniejszych błędów, co finalnie doprowadzi do straty w budżecie Państwa.
Odpowiadając niektórym:

Do zdarzenia doszło w dniu 20.05.2021 r. około godziny 15:12 w dobrej widoczności na drodze o dobrej nawierzchni.


@insystem: a mógłbyś wrzucić obrazek z ggl street, jaki charakter miała ta lokacja?
tak dla pełniejszej oceny twojego przypadku, skoro już tu jesteś, i poruszasz tą sprawę(nie wątpię, że ważną dla ciebie)
edit: doczytałem, że nie chcesz tego zrobić, bo coś tam...
to właściwie już wiem, co i jak. ( ͡
@insystem: J4bac tych frajerow z drogowki. 4 lata sie tluklem z nimi w sadzie o mandat i zabranie prawka, finalnie przekroczyli termin odpowiedzi, a mi i tak zajęli kwotę na poczet mandatu. #!$%@? nieroby.
Także ciśnij śmieci i trzymam kciuki!
@dos_badass: tak, nie chce wrzucać. Pod moimi dwoma wpisami zebrało się ponad 3k aktywności i zrobiło się dość głośno. Nie potrzebuje rozgłosu ani zainteresowania sytuacja w momencie gdy nie zostali przesłuchani głowni świadkowie. Nie chcę sobie rzucać kłód pod nogi z możliwością, że oskarżyciel publiczny będzie próbował wyprzedzić moją linie obrony

Z resztą w Google są zdjęcia z 2013 roku, a droga przeszła remont jakoś w 2016.

Jeżeli zaczekasz do przesłuchań
@insystem: trzeba było jechać. Kto kontroluje ślubne auta. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@manikcs: dziwnym trafem pod kościołem stał radiowóz, no może z 500 m, ale doskonale wiedzieli kogo. Ślub był trzy kilometry dalej gdzie zatrzymał mi prawko.

Czy byłby sens ryzykować? Wątpię. 3 miesiące i tak było dużym utrapieniem. A nie chciałem ryzykować kolejnych.
@insystem: tak, doczytałem o tym, dlaczego nie chcesz wrzucać.
choć wciąż nie wiem, jakim cudem zdjęcie(dość ogólne) ulicy, mogłoby w czymkolwiek zaważyc.
to inaczej zapytam: ty podczas pomiaru, jechałeś jezdnia/drogą przez jakąś wieś/miejscowość, i w której mijałes zabudowania mieszkalne/gospodarcze/użyteczności publicznej etc?
@dos_badass: gdyż już mam pytania na priv od redakcji prasowych oraz mniejszych portali związanych z ruchem drogowym w tej sprawie. Jeśli wrzucę współrzędne na Google maps bardzo łatwo będzie namierzyć miejsce zdarzenia i właściwy Sąd. A nie mam ochoty tego nagłaśniać teraz. Samo zdjęcie niektórym może nie wystarczyć, gdyż trzeba po prostu prostu przeanalizować całość terenu, a nie tylko jedno zdjęcie, aby nie było, że wrzuciłem jedno zdjęcie wygodne dla mnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr: Wykop mnie nie zawołał, albo mają derpa, albo edytowałeś wpis i nie woła po edycji.
Przykłady podane dla pokazania że mówimy o formacji zarówno patologicznej, jak i uprzywilejowanej. Dlatego ścisła kontrola i konsekwencja są potrzebne żeby ten burdel uprzątnąć. Nie sprawdzili gdzie mierzą prędkość, a mierzyli -> zaniedbanie obowiązków. Służby z uprawnieniami represji muszą być trzymane do wyższego standardu, wedle zasady ze dla obywatela co nie jest zabronione, to dozwolone,
@insystem: ciekaw jestem czy dostaniesz jakieś odkszodowanie, czy jak zwykle w Polsce, musisz poświęcić dużo swojego, czasu, zdrowia i pieniędzy, żeby udowodnić że nie jesteś słoniem, a na końcu Urząd czy firma, która wpakowała cię w duży problem mówi: no może się pomyliliśmy. I tyle.
@insystem: I jak sie sprawy maja?


@miki4ever: z powodu zawirowania w postepownaiu sprawa z wyrokiem się przeciągnęła.

Obecnie oczekuje na jego uprawomocnienie. Nie mniej, Sąd stwierdził, że nie można wykazać, iż poruszałem się szybciej niż 99 (102 z pomiaru minus błąd pomiarowy) w terenie zabudowanym. Tym samym zostałem ukarany, ale wyrok jest sprawiedliwy i otrzymałem taki wyrok jak chciałem (mniej niż 100).

Nie zależy mi na uniewznzieniu pomiaru, bo jak