Wpis z mikrobloga

Trzeci rok sie zbieram do rekonstrukcji, takie posty mnie coraz bardziej przekonują do operacji. Tylko robota mnie w tym momencie stopuje, musze odłożyć żeby mieć z czego żyć przez jakiś czas i ruszam do szpitala. Zdrówka!
  • Odpowiedz
@derincon: A plusnąłem, bo u mnie dokładnie ta sama sytuacja - acl poszedł na nartach i cisnę rower stacjonarny. Od lipca planuję go już na dwór wyciągnąć :)
  • Odpowiedz
@Ajolos: u mnie acl poszedł grając w nogę, rower jest najbezpieczniejszy i daje super rezultaty. Ja przy poslizgach już nie miałem oporów, żeby caly ciężar ciała przenieść na operowaną nogę i nic nie zabolało ;)
  • Odpowiedz
@derincon: Jestem marynarzem wiec niestety nogę musze mieć sprawna na tyle żeby poruszać się po statku (schody i prawie ciągłe bujanie-chociaż to drugie akurat mam wrażenie ze dobrze wypływa na stabilizację ale do tego trzeba mieć już jednak jakąś mobilność i stabilność początkową zapewnioną) i wykonywać niewielkie i nieszczególnie ciężkie prace fizyczne. Z różnych źródeł wiem ze po odpowiednim przygotowaniu mięśni przed operacją już po 3 miesiącach rehabilitacji byłbym w stanie
  • Odpowiedz
@Bvrto: jak byłem po 2 tygodniach po operacji, to pierwi fizjo nie mogli uwierzyć, że to nie są 2 miesiące, praktycznie chodziłem bez ortezy i kul już wtedy, ale zachowawczo je miałem na nodze. Opuchlizna była niewielka, ale może dlatego, że siedzac przy biurko masowałem dużo to kolano i sie wchniał płyn szybciej. Po ok 5 tygodniach już smigałem po schodach i chodziłem pewnie, ale cały czas cwiczyłem w domu, a
  • Odpowiedz
@derincon: Kibicowalem małzonce w rehabilitacji po ACLu wiec wiem ile to wysilku i samozaparcia potrzeba. Gratki. Malzonka po 2 latach od kontuzji wrocila na narty, pelna sprawnosc jest wiec trzeba byc dobrej mysli.
  • Odpowiedz
@derincon: Tak aktywny jak Ty nie jestem, ale żeby skrócić czas rekonwalescencji zrobie wszystko żeby to się udało. Na statku mam siłownie (atlas, wioślarz, rowerek, wolne ciężary, maty), liczę ze po przedoperacyjnym przygotowaniu i przy odpowiednik pokierowaniu pod katem ćwiczeń fizjo puszczą mnie na statek w ciagu 3 miesięcy. Zdrówka raz jeszcze!
  • Odpowiedz