Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, mam problem z częstym bólem szyi od jakiegoś roku, wcześniej nic mi nie dokuczało. Po czasie spędzonym przed komputerem, dłuższej jeździe autem czy nawet czynnosciach domowych gdzie trzeba się schylić dość mocno boli mnie szyja, promieniuje to do potylicy - boli mnie głowa, oczy i mam lekkie nudności. Byłem z tym już u fizjoterapeuty ale za wiele nie pomogło. Macie jakieś rady, ćwiczenia, który mogły by pomóc? Dodam, że lekko się garbie. Dzięki wielkie! #fizjoterapia #kregoslup #medycyna #masaz
  • 4
@karl555: napięciowe bóle głowy plus słaba higiena snu, staraj się spać bez poduszki ew. z ale nie na boku tylko na wprost na plecach tylko i wyłącznie, rozciągaj mięśnie szyi i czworoboczne jak i w ogóle całą tylną taśmę, również zadbaj o to jak siedzisz, stoisz czy chodzisz i w jakiej pozycji jest głowa/szyja. Na yt masz wiele filmików pomocnych.
@karl555: lekarz z rtg albo przynajmniej sensowny fizjo na poczatek. jeśli kostnie wyjdzie ok to fizjo pomoże i zaleci ćwiczenia dzienne, ale powiem Ci z doświadczenia ze prawidłowa pozycja (unikanie opadania, pochylenia karku, garbienia się, wsparcie dla odcinka lędźwiowego) to podstawa żeby było lepiej