Wpis z mikrobloga

@Vermeerrr: hej wybieram się od szkoły na płatny kierunek na żaku. I teraz pytanie. Sekretarka min podsunęła finanse i rachunkowośc, ale boję się że się w ttm nie odnajdę, bo jestem słaba z matmy. Sekretarka powiedziała, ze to jest to przyszłościowe. Następna kwestia to może grafika komputerowa będzie lepsza.. Chociaż informatykę miałam ostatni raz w technikum w 1 klasie.. Doradźcie mi ;(

#szkola #nauka #praca #cowybrac #kierunki
  • 12
@s---k: @Vermeerrr: w sumie mało kto wie co chce w życiu robić kiedy decyduje się na studia. Często jest to decyzja "bo tak wypada" albo "bo rodzice wysyłają". Musisz sobie zadać zajebiście ważne pytanie co Ci sprawia jakąś przyjemność (bo jak pracujesz w tym co lubisz to już jest +50 do zadowolenia z pracy) ale też wziąć pod uwagę że jak masz ochotę na jakiś "kierunek zapychacz" na który nie
@Vermeerrr: skoro cię nie interesuje to daruj sobie te kierunki. jeśli nie masz pomysłu to poczekaj ze studiami do momentu aż będziesz wiedzieć co chcesz robić. jeśli wydaje ci się że pójdzie na studia i jakoś to będzie to już ci mówię że nie będzie. nawet jak je ukończysz jakimś cudem to skończysz w przyszłościowej robocie której nienawidzisz albo z poczuciem zmarnowanego czasu
ja nie mam studiów, bo jak byłem młodszy, to też nie wiedziałem do końca co chcę robić.


@s---k: no widzisz ale po technikum jakiś zawód byłeś w stanie ogarnąć. I to się liczy.
@Vermeerrr: twoja matka jest albo #!$%@? albo po prostu ograniczona. Rob to co robisz, po historii i podobnych kierunkach mozna robic wiele rzeczy, nie ograniczaj sie do "pracy w muzeum". Wyjdz poza schemat i nie niszcz sobie zycia robotą której nawet nie lubisz xD
@Vermeerrr jak lubisz wos to może by ciebie zainteresowały ubezpieczenia. Jest trochę prawa, matematyka też się pojawia ale na poziomie agenta ubezpieczeniowego nie jest trudna. Na pewno jakiś kierunek tego rodzaju da się znaleść. Potem najlepiej trafić na początek na infolinię, potem można pracować jako samodzielny agent i ubezoieczać co raz trudniejsze tematy. Zobacz też kierunki administracyjne, może zarobki nie są super ale w korpo na backoffice wystarczy a potem może są