Wpis z mikrobloga

@bootcamp_java_developer nie zmienia faktu że firmy muszą jakoś zweryfikować pisanie kodu, nikt na słowo nie wierzy

@Myzreal myślisz ze dla osoby z większym doświadczeniem taki livecoding może byc nawet pozytywnie zweryfikowany pomimo ze nie uda mu się na czas jakiegoś skomplikowanego napisać ale opisze problem i wymagane dalsze kroki i ogólnie zamysł rozwiązania, szkoda mi czasu szczerze na nauke algorytmów i trenowania. W realnej pracy i tak rzadko kiedy coś trzeba tak
@Spedra: u mnie (okolice sierpnia/września 2020) była odpytka techniczna + livecoding. Zaimplementować metodę sprawdzającą czy dwa stringi są identyczne bez użycia .equals(). Z kolei do innej firmy miałem zadanie domowe z zaimplementowaniem jakiegoś rest api, ale ostatecznie to porzuciłem bo dostałem ofertę z tej w której przeszedłem livecoding.
@MrFisherman: chyba tak, pamiętam, że użyłem .toCharArray() aby od razu taką tablicę dostać. Wcześniej oczywiście sprawdzasz czy na wejściu nie masz dwóch nulli oraz czy długości stringów się zgadzają.

Livecoding ma być szybki i prosty (tzn. dało się go wykonać bez patrzenia w internety), aby sprawdzić czy w ogóle potrafisz cokolwiek napisać w tej Javie czy innym języku programowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matwes: spoko, brzmi prosto, w sumie jak oba by były nullem to wiadomo nie można odpalic .toCharArray() bo NPE poleci ale można zwrócić od razu że są równe ( ͡° ͜ʖ ͡°)