Wpis z mikrobloga

@mowilemzewroce: możesz, skąd taki pomysł, przecież są szorty narysowanej wyżej, a jak za gorąco w nich to możesz i sukienkę założyć ¯\_(ツ)_/¯
To że taki strój nie jest elegancki to jedno, ale mało kto jest dyrektorem żeby musiał chodzić w pracy elegancko cały czas
  • Odpowiedz
@Deska_o0: Może miałem z tym za małą styczność, ale w dwóch "biurowcach" w których pracowałem, niezależnie od pogody nie można było chodzić w krótkich spodniach jako mężczyzna, nawet jako największy pachołek w firmie od serwisowania drukarek ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mowilemzewroce: przerobiłem wiele biur w wielu państwach i jeżeli nie pokażesz jakiegoś źródła na potwierdzenie to po prostu ci nie uwierzę ¯\_(ツ)_/¯
Jak jest dress code to dotyczy wszystkich a nie tylko facetów
  • Odpowiedz
@Deska_o0: zgadza się, tylko dress code przeważnie dopuszcza w przypadku kobiet zakładanie spódnicy lub spodni, co latem daje więcej luzu.

Za to w drugą stronę, jeśli od kobiet wymaga się całorocznego noszenia spódnicy to zimą przerypane
  • Odpowiedz
dress code przeważnie dopuszcza w przypadku kobiet zakładanie spódnicy lub spodni


@moll: poproszę źródło, pierwszy raz o takim słyszę i ciężko mi się odnosić do czegos co uważam za urojenia, HRy uwalilyby to w minutę za dyskryminację a przecież piszemy o korpo które miałoby świadomość płacenia olbrzymich kar w przypadku dyskryminacji pracownika ze względu na jego płeć
Takie coś kojarzy mi się z jakimś januszexem i argumentacja "bo tak" wtedy
  • Odpowiedz
@Deska_o0: wybacz, ale nie mam na podorędziu regulaminów wewnętrznych firm, w których pracowałam, albo w których są takie wymagania.

Pamiętam, że koleżanki pracujące w CCC mówiły, że miały zapis w regulaminie, że dopuszczalne jest tylko pełne obuwie i nawet w środku upalnego lata nie wolno im w sandałach do pracy przychodzić
  • Odpowiedz
nie mam na podorędziu


@moll: przyznaj że po prostu nie istnieją i skończ brnąć w te brednie bo przykro się patrzy

koleżanki pracujące w CCC mówiły, że miały zapis w regulaminie, że dopuszczalne jest tylko pełne obuwie


@moll: co to ma do tematu? Dress code to przecież norma w wielu firmach, a dyskryminacja w regulaminie o której piszesz ale której dziwnym trafem nikt nie jest w stanie znaleźć
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: trochę nie rozumiem szortów u różowych. Chodzi o względy cieplne. Krótkie dżinsowe szorty grzeją tyłek bardziej niż sukienka z luźniejszym dołem, szczególnie jak jest z lnu (nie każdy jest szortski, a co z nimi robią to nie wiem) lub modalu

I tak samo wolę mieć osłonięte ramiona (tylko to nie może być super dopasowany rękaw) niż coś na ramiączkach i żeby mnie piekło prosto po skórze

Dla mnie bez
  • Odpowiedz
@Deska_o0: gości, to o czym pisze ma miejsce w materiałach wewnętrznych, których nie wolno ze sobą wynosić z firmy. Szczególnie po zakończeniu stosunku pracy...
  • Odpowiedz
@moll: źródło "trust me bro" do mnie nie przemawia zwłaszcza jeżeli dotyczy aż takich bredni ¯\_(ツ)_/¯
Zresztą ktoś kto pisze takie bzdury raczej nigdy w korpo nie pracował, to by przeszło w jakims januszexie na Podkarpaciu
  • Odpowiedz