Wpis z mikrobloga

@swierzaq: Jasne, możesz spłacić w jeden dzień. To mit że jak ktoś bierze kredyt na 30 lat to się z nim męczy tyle czasu. Najlepiej spłacać to co się wzięło czyli kapitał ile się da to odsetki wtedy wartościowo spadają. Spłacisz kapitał to nie masz kredytu. Tyle.W niektórych bankach nie ma żadnych dodatkowych kosztów z tym związanych jak prowizja od wcześniejszej spłaty.
można normalnie nadpłacać kredyt? Bez wakacji kredytowych? Pytam bo nigdy żadnego nie miałem


@swierzaq: a czemu miałoby być nie można? Jest jakiś okres podczas kredytowania żeby nie można było nadpłacać?
kiedy najkorzystniej zrobić nadpłatę


@DorodnyTucznik: dla każdego może być inaczej. Ogólnie im wcześniej tym pieniądze mają największą wartość, więc lepiej brać wcześniej niż później. Ale jeśli jesteś na zmiennych to trzeba brać tak żeby jak najwięcej rat obejmowało podwyższony WIBOR. Spokojnie można założyć że WIBOR będzie rósł cały czas do końca 2023.
Otóż moja obecna rata to 3150 zł, na na jaka ratę mógłbym liczyć przy przejściu na stałe?


@DorodnyTucznik: Zależy jaką dostaniesz ofertę stałego, pewnie niewiele więcej.

Ewentualnie czy istnieje możliwość przeniesienia kredytu do innego banku od razu na stałe


@DorodnyTucznik: Tak, ale to właściwie branie nowego kredytu wiec może potrwać, od nowa będzie wyceniana nieruchomość i liczona zdolność kredytowa.
@dran2: No właśnie. Czy jeśli wartość mojego wkładu własnego znacznie wzrośnie czy to cos zmieni? O zdolność się nie martwię. Wcześniej moim wkładem byka działka wartości ok 130 tys. Teraz działka jest uzbrojona, kredyt był na stan deweloperski, a w domu już praktycznie można mieszkać.