Wpis z mikrobloga

Mirki, kilka pytań o ocieplenie dachu wełną:

1) dach z dachówki, z membraną - rozumiem, że wełna powinna dolegać do membrany, nie zostawiamy szczeliny od dołu jak w przypadku deskowania?

2) krokwie mają 20cm wysokości, myślałem że będziemy dawać 20cm między krokwie + 10cm między stelaż g-k, teraz czytam że najpopularniejsze rozwiązanie to 15+15, stąd pytanie czy są jakieś przeciwskazania przeciwko 20+10,

3) jakie są wasze opinie na temat szklana vs skalna?

4) czy jest to coś co racjonalnie można próbować chcieć robić samemu, bez doświadczenia w budowlance ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Temat wydaje się prosty, a ceny wykonawstwa spore.

#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu
Pobierz vaknell2 - Mirki, kilka pytań o ocieplenie dachu wełną:

1) dach z dachówki, z memb...
źródło: comment_1655791710ORQkV1E4XEWnlqL2NmI8NE.jpg
  • 44
@Artituti: > bardzo szybko zmieni właściwości membrany o której piszą Twoi inżynierowie. I co wtedy?

No to napisz w jaki konkretnie sposób zmieni właściwości tej membrany.

Co dzieje się z wilgocią gromadzoną na poddaszu.


@Artituti: To zależy w jaki sposób membrana zmieni swoje właściwości.

Odpowiadam przy mniejszej z czasem skuteczności membrany zostaje w wełnie.


@Artituti: Tutaj nic się kupy nie trzyma. Jak membrana straci swoje właściwości (konkretnie w którym
@01101010_01100001: jak membrana zbudowana jest każdy wie. Jak kazdy element mający przepustowość początkową po czasie przy swojej pracy będzie tracił na efektywności. Widziałem wiele takich folii po latach na dachu. Nie wyglądają i nie funkcjonują jak te z laboratorium. Nie wchodzę w dalszą dyskusje, chociażby ze względu na brak przeciwwskazań zrobienia odstępu, który przy słabszych membranach jest bezwględnie wymagany.
@Artituti: @01101010_01100001: @vaknell2: Tak oczywiście inżynierowie się nie znają xD Ludzie ale tu nie ma żadnych dyskusji czy dawać czy nie. Wełna nie tyle może co powinna się stykać z membraną. Brak styku powoduje że w przypadku skroplenia się pochodzącej z domu wilgoci na zewnętrznej stronie warstwy izolacji, nie zostanie ona odparowana tak jak w przypadku gdy jest brak pozostawionej szczeliny. A co gorsza pod wpływem ciepła wilgoć przemieści