Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu kupiłam nowy akumulator do auta, bo zgasł na amen i Pan w punkcie dobrał odpowiedni do mojego Punto Evo, wszystko było cacy aż do powrotu z wakacji, auto nie odpalało, podeszłam do #elektromechanika na osiedlu, akurat przy nim odpaliło ale wziął na przegląd, zapłaciłam 150 zł za diagnostykę, powiedział ze klemy były brudne i tyle. Dziś znowu auto nie odpala, znowu po kilku dniach nieużytkowania. Podeszłam do niego, ze to chyba jednak nie była kwestia klemów ale coś innego i czy mógłby jednak ponownie spojrzeć, powiedział ze tak ale to nie w ramach reklamacji ale jako nowy przegląd mam zapłacić. Czy to jest ok? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam wrażenie ze ostatnio nic nie sprawdził. Co mogę zrobić? #poznan #mechanikasamochodowa #samochody
  • 27
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ciamciaramciam: jechać do innego bo i tak nic nie zrobisz ¯\_(ツ)_/¯. Osobiście sprawdziłbym alternator u innego elektryka samochodowego, ewentualnie coś może "kraść" prąd i to też elektryk powinien sprawdzić. Tyle z moich doświadczeń.
  • Odpowiedz
@Ciamciaramciam: gość poświęcił czas na szukanie usterki, to też kosztuje. Kto poświęci załóżmy 2h na szukaniu za free? Btw, jak ci Aku pada to coś pobiera prąd lub słabo go ładuje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ciamciaramciam: Nie chcę z góry osądzać, nie wiem tak na prawdę jakie prace wykonał prócz czyszczenia klem, ale po opisie wygląda że niewiele. Tym bardziej 150zł za przeczyszczenie klem to conajmniej 2/3 za dużo. Może faktycznie poszukaj kogoś jeszcze kto rzetelnie sprawdzi co może być nie tak.
  • Odpowiedz
@Ciamciaramciam: przyłącze masy trzeba sprawdzić, od minusa aku idzie do karoserii, niech Ci pokażą gdzie jest i pokażą, że wyczyścili. Ewentualnie przewody zapłonowe na styku ze świecami lub cewką bądź rozdzielaczem zapłonu mogą być zaśniedziałe.
  • Odpowiedz
@Ciamciaramciam: może podjedz tam gdzie kupiłeś aku, i poproś żeby ci sprawdził aku i ładowanie, oraz pobór prądu, bez problemu powinni to zrobić za darmo(2 minuty roboty), czasami zdarza się że aku może być walnięty, jak wszystko będzie ok, to pozostaje ci wizyta u elektryka ja tak miałem, okazało się że radio się wzbudzało i kradło prąd.
  • Odpowiedz
@Ciamciaramciam: naciągacz, a nie spec.

Co to znaczy, że auto nie odpalało? Czy rozrusznik nie chciał w ogóle zakręcić? Czy zapaliły się jakieś lampki w aucie po przekręceniu kluczyka 1 raz? Pytam, bo jeśli nie byłoby prądu w ogóle w aucie (a co za tym idzie akumulator byłby odłączony od układu z różnych względów), to nic by nie działało, ani światła, ani awaryjne, ani kierunkowskazy.
  • Odpowiedz