Wpis z mikrobloga

Mirki, jakiś czas temu kupiłam nowy akumulator do auta, bo zgasł na amen i Pan w punkcie dobrał odpowiedni do mojego Punto Evo, wszystko było cacy aż do powrotu z wakacji, auto nie odpalało, podeszłam do #elektromechanika na osiedlu, akurat przy nim odpaliło ale wziął na przegląd, zapłaciłam 150 zł za diagnostykę, powiedział ze klemy były brudne i tyle. Dziś znowu auto nie odpala, znowu po kilku dniach nieużytkowania. Podeszłam do niego, ze to chyba jednak nie była kwestia klemów ale coś innego i czy mógłby jednak ponownie spojrzeć, powiedział ze tak ale to nie w ramach reklamacji ale jako nowy przegląd mam zapłacić. Czy to jest ok? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam wrażenie ze ostatnio nic nie sprawdził. Co mogę zrobić? #poznan #mechanikasamochodowa #samochody
  • 27
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ciamciaramciam: jechać do innego bo i tak nic nie zrobisz ¯\_(ツ)_/¯. Osobiście sprawdziłbym alternator u innego elektryka samochodowego, ewentualnie coś może "kraść" prąd i to też elektryk powinien sprawdzić. Tyle z moich doświadczeń.
@Ciamciaramciam: gość poświęcił czas na szukanie usterki, to też kosztuje. Kto poświęci załóżmy 2h na szukaniu za free? Btw, jak ci Aku pada to coś pobiera prąd lub słabo go ładuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ciamciaramciam: Nie chcę z góry osądzać, nie wiem tak na prawdę jakie prace wykonał prócz czyszczenia klem, ale po opisie wygląda że niewiele. Tym bardziej 150zł za przeczyszczenie klem to conajmniej 2/3 za dużo. Może faktycznie poszukaj kogoś jeszcze kto rzetelnie sprawdzi co może być nie tak.
@Ciamciaramciam: może podjedz tam gdzie kupiłeś aku, i poproś żeby ci sprawdził aku i ładowanie, oraz pobór prądu, bez problemu powinni to zrobić za darmo(2 minuty roboty), czasami zdarza się że aku może być walnięty, jak wszystko będzie ok, to pozostaje ci wizyta u elektryka ja tak miałem, okazało się że radio się wzbudzało i kradło prąd.
@Ciamciaramciam: naciągacz, a nie spec.

Co to znaczy, że auto nie odpalało? Czy rozrusznik nie chciał w ogóle zakręcić? Czy zapaliły się jakieś lampki w aucie po przekręceniu kluczyka 1 raz? Pytam, bo jeśli nie byłoby prądu w ogóle w aucie (a co za tym idzie akumulator byłby odłączony od układu z różnych względów), to nic by nie działało, ani światła, ani awaryjne, ani kierunkowskazy.