Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pracait #programowanie #programista15k

Czy znając VBA, MS Access, SQL mogę rozwijać się w jakimś nowoczesnym kierunku wykorzystując zdobytą wiedzę? Czy VB .Net to jakiś pomysł? Utknąłem w korporacji na dobrze platnej posadzie technicznej nie związanej z IT, ale niestety nie czerpię z tego satysfakcji - co gorsza jest to źródło stresów i frustracji. Umiejętności które używam są unikalne dla tego stanowiska i dla tej firmy. Nic co mógłbym przetransferować dalej.
Jak słucham opowieści jak w IT super płacą i rozlicza się każdą nadgodzinę to robi mi się smutno i czuje się wykorzystywany ;-). Zastanawiam się czy poświęcając 1 rok, max 2 na gorzej płatną pracę mogę wskoczyć w większy i bardziej korzystny płacowo rynek pracy.
  • 5
@romano_li_fonti: martwi mnie tylko jedno. Nie potrafisz znaleźć SAM odpowiedzi na swoje pytania w sieci, a mi by to zajęło minutę. To jest kluczowa umiejętność na każdym stanowisku w IT i to może być twoja pięta achillesowa. Popracuj nad tym i sam spróbuj znaleźć odpowiedzi na zadane w wątku pytania. Potraktuj to jako twój pierwszy sprawdzian. Jak się tego nie nauczysz to dalej będzie tylko gorzej.
@przecietnyczlowiek: @sikalafou: Tak właśnie sądziłem, że wysiłek, który włożyłem w Accessa i VBA jest nieopłacalny - aczkolwiek muszę przyznać, że bardzo lubię w tym grzebać ponieważ kręci mnie tworzenie również interfejsu dla użytkownika. Później ludzie to klikają, to działa, spełnia swoją rolę, przyspiesza i automatyzuje robotę. No kupa satysfakcji.
W necie jest tyle kursów i wydawałoby się nic tylko się uczyć. Ale z drugiej strony to sucha teoria. Czy jest
@romano_li_fonti: jest milion stron z zadaniami na każdym etapie nauki dla większości technologii. Na forach drugie tyle pomysłów na proste apki szkoleniowe, które możesz klepać w ramach nauki.
Przerażasz mnie tymi pytaniami w kontekście tego, że chcesz pracować w IT. Zadajesz pytania, na które sam możesz znaleźć odpowiedź w kilka minut.
Według mnie, daj sobie spokój z szukaniem dziury w dupie w internecie. Jak lubisz automatyzację to kup sobie podręcznik w
@sikalafou: A mnie przeraża (a może raczej zadziwia), że po przerobieniu podręcznika mogę dostać pracę za 15k, a do tego cześć odpowiedzi potrzebnych do pracy mogę znaleźć w internecie. Obecnie na swoim stanowisku wykorzystuje wiedzę ze studiów, masa wiedzy zdobytej wewnętrznie, kwestie prawne - sprawdzanie umów, do tego korpo skille dot. tworzenia i wygłaszania prezentacji. Żadnych odpowiedzi nie da się znaleźć w internecie - tylko poprzez pisanie maili do innych oddziałów.