Wpis z mikrobloga

KorpoMirki, w jaki sposób tworzyć w kalendarzu Outlooka "zadania" z terminami na podstawie danego maila? Przykład. Dostaję wiadomość od szefa, że za tydzień jest termin na wykonanie zadania X, chciałbym umieścić w kalendarzu Outlooka adnotację, że do 30.02 mam czas na zrobienie rzeczy z maila. Najlepiej, żeby do tej adnotacji była podłączona wiadomość. Kombinowałem z tworzeniem spotkań do danej wiadomości, ale kiedyś ktoś mi pokazywał inny sposób. Sam próbowałem znaleźć tę opcję, ale nie pykło.

#outlook #microsoft #korposwiat
  • 2
@lysowsky: gdybyś nie znalazł rozwiązania w Outlooku to spróbuj np. Todoist. Ja od kilku miesięcy próbowałem zorganizować sobie pracę w Outlooku ale szczerze mówiąc nie umiemy się polubić w tej kwestii.

Szukałem czegoś do planowania zadań, lepszego zarządzania czasem i sposobu by nie zapominać o mniejszych rzeczach i po kilku tygodniach z Todoist jestem bardzo zadowolony.

Możesz dodać rozszerzenie do Outlooka z Todoist - wtedy dany mail, który przyjdzie oznaczasz jako
@lysowsky: aaa, i gdyby Cię interesowało jak wygląda dodanie zadania z Outlooka do Todoist - przy otwartej wiadomości w Outlooku klikasz na skrót Todoista, otwiera się aplet dodania zadania, uzupełniasz datę, kategorię, priorytet i po zapisaniu dodaje się zadanie. W Todoist po naciśnięciu na dane zadanie otwiera się Outlook z podglądem maila który dodałeś jako zadanie.

Przy czym minusem jest to, że u mnie otwiera się webowa wersja Outlooka a nie