Wpis z mikrobloga

Toczący bekę z czekających na spadki: ceny mieszkań nie spadną, bo banki zrobią wszystko żeby kredytobiorcy spłacali raty, bo bank NIE CHCE zostać z nieruchomością

Też toczący bekę z czekających na spadki: nieruchomość to najpewniejsza inwestycja, na której nie da się stracić

To czemu w takim razie banki boją się „zostać z nieruchomością”?

#nieruchomosci #kredythipoteczny #banki
  • 33
  • Odpowiedz
Ta, cała masa ludzi od lat trzyma skitrane setki tysięcy złotych czekając na spadki cen nieruchomości xD


@robertx: tak np wykopki. tylko oni nie wiedza ze jak przyjdzie kryzys to ich pieniadze beda nic nie warte. ale nie - oni dzielnie trzymaja #hodl bo banka peknie i kupia sobie mieszkanie w warszawie po 2tys zł/m2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@maryjuszpitagoras:

zapominasz, że nie każdy ma 40 lat i czeka na dołek. Niektórzy dopeiro wchodzą na rynek pracy, inni w 2019 mieli np 50k i nie mogli marzyć o własnym lokum a po 3 latach powiedzmy mają 150k i zaczynają się rozglądać


Frajerzy. Nie mogli urodzić się 5 lat wcześniej zanim 'inwest0rzy' #!$%@? rynek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jasne, część ludzi dysponujących takimi pieniędzmi na tym zyska - ale jest to promil w skali całego społeczeństwa


@robertx: Zyskają głównie fundusze których wykopki tak nienawidzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@robertx: Mówisz ze nie ma ludzi z gotówką na mieszkania i nie bedzie stać ich na kredyt. Dlatego ceny mieszkań spadną, bo nie bedzie miał kto ich kupić tak drogo. Ale są ludzie co mają gdzie mieszkać i mają hajs na dom czy mieszkanie, bezpiecznie ulokowany, czekają tylko na atrakcyjną ofertę.
  • Odpowiedz
@viollu: No stary jak ja bym czekał aż uzbieram to zamiast 500k w 2018 bym musiał dać dziś 1 milion. I co, spadnie o 10%, to wyjdzie 900k. Super interes XD w odsetkach oddałem do tej pory 100k a do końca roku kredyt spłacę. Gdybym wynajmował to wyszłoby na to samo, tylko nie miałbym mieszkania na własność XD
  • Odpowiedz
@szwedes: No to wyobraź sobie, że masz 18 lat i ojciec daje Ci 700k pln na start. Wolisz kupić za to mieszkanko czy mieszkanko po spadku cen za 500k i za pozostałe 200k jakieś podstawowe auto?
  • Odpowiedz
@viollu: No w tym momencie, w czerwcu 2022 wstrzymałbym się chwilę, bo wszystko wskazuje na spadki. Ale tak poza tym, w stabilnym okresie, czekanie nie ma sensu. Wszyscy którzy uważają że są w stanie dobrze się wstrzelić w rynek, oszukują się. W 2018 też wszyscy wieszczyli spadki, cena którą dawałem za metr w tej dzielnicy to był kosmos a dziś podobne mieszkania są 2x droższe.
  • Odpowiedz
Wyobrażam. Ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś trzyma w lokatach, akcjach i obligacjach setki tysięcy złotych a jednocześnie nie ma swojego mieszkania czy domu bo za drogie i poczeka na spadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@robertx: nie rozumiem, jeśli komuś lepszy zysk dają obligacje niż pieniadze zamrożone w nieruchomości to o co chodzi? ja na przykład po znajomości płacę tani najem, a oszczędności roczne (ok
  • Odpowiedz