Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam do zakupu od znajomego handlarza #bmw e60 525d 2005r M57D25 z Belgii od 1szego wlasciciela, samochód jest cały w oryginalnym lakierze od 90 do 140nm, przebieg z carpassem 270k km. Wyposażenie średnie ale mi by wystarczyło:
-Automat (tylko taki chcialem)
-Tempomat
-Szyberdach (bardzo chciałem)
-Pół elektryczne skory
-Uchwyty na kubki
-Mała navi
-Klima jednostrefowa basic
-PDC przód tył
-Roleta tył
-Składane lusterka (ale się nie składają chyba coś z-----e)
-Podgrzewanie siedzenia przód tył

Niebieski kolorek tak jak zawsze chciałem
Wszystkie szyby z tego samego roku.

Ogólnie auto lakierniczo spoko stan, bez rdzy na podwoziu, DPF na miejscu, ale..

Automat trochę podszarpuje przy zmianie biegów (podobno wymiana oleju pomaga)
Od spodu zaolejony - wyciek z pod kolektora/uszczelki pod klawiatura

Dziś byłem u diagnosty z nim na przeglądzie - hamulce/zawias/światła wszystko ok. Ale od spodu zaoliwiony olejem pod silnikiem i łączenie skrzynia/wal

Handlarz chce 23k PLN - warto brać? Co sądzicie? Jak w ogóle teraz przy dzisiejszej sytuacji na świecie warto zmieniać samochód? Mam mocna rozkmine i od wczoraj mysle o tym aucie i do rana mam sie zastanowić bo potem ten znajomy wyjeżdża na 2tyg.

#samochody #e60 #m57
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@siemawpadajdomejkuchni: ale silnik ulany i skrzynia szarpie.

Miałeś kiedyś pełnoletnie auto segmentu D? Tam po cenach które ja znam sprzed 3-4 lat pakiet startowy wyjdzie przynajmniej 3-5 tys zł, a pierwszy rok posiadania razem z kopnem auta ma duża prawdopodobieństwo zamknąć się w 30 tys zł.

Jest spora szansa, ze leje się z czegoś co i tak byś robił, np z klapek. O olej w skrzyni i tak trzeba zmienic, ale samo to to z tysiąc zł (z tego co pamietam filtr jest w misce skrzyni i trzeba ja wymienić), a nie masz pojęcia czy to pomoże. Może być tez głupi łącznik wału a nie skrzynia. No albo skrzynia i mamy spore koszty.
Przeglad auta typu e60 na SKP tez jest trochę o kant d--y potłuc, bo Ci znajda najwyżej rupiecie typu wahacz za 400 zł do wymiany a nie tutaj w tych samochodach
  • Odpowiedz
@siemawpadajdomejkuchni: Daj spokój z tym lakierem. Wole mieć malowane auto z pewna historia i sprawne mechanicznie niż niemalowane a z silnikiem i skrzynia do remontu. Nie wiesz co tam znajdziesz. Odpuść.
Rozumiem, ze ostro tylko e60?
  • Odpowiedz