Wpis z mikrobloga

Poznajcie Arniego ( ͡° ͜ʖ ͡°) W skrócie, jestem w trakcie wyjazdu służbowego na Podlasiu i biegając w lesie nieopodal Białegostoku natknąłem się na takiego pieska. Pobiegł on za mną do hotelu, a że było już późno to za zgodą pracowników został na noc w moim pokoju. Miał obrożę, dodałem więc ogłoszenia na lokalne grupy ale właściciel się nie zgłosił. Postanowiłem więc że wróci razem ze mną do domu ( ʖ̯). Będzie to mój pierwszy zwierzak w życiu, jeśli macie jakieś pro tipy co do wychowania psa podzielcie się proszę. #psy#pokazpsa#zwierzaczki
UniqueFlava - Poznajcie Arniego ( ͡° ͜ʖ ͡°) W skrócie, jestem w trakcie wyjazdu służb...

źródło: comment_1655561410ZilUX7c6XObqQbjF3or2T0.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@UniqueFlava: znalezienie psa należy zgłosić do schroniska/lokalnych gmin, bo inaczej jest to przywłaszczenie. Najlepiej sprawdzić chip u weta też

Co do porad, jeśli jest porzucony - od razu wizyta u weta i odrobaczenie/ komplet szczepień. Regularne wizyty u weta i badanie krwi itd. A tak ogólnie to najlepiej wkręcić się w sport. To jeszcze dzieciak, ale może bikejoring albo canicross będzie dla Was? Warto poszukać drużyn w okolicy

Poza tym polecam
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: cześć, byłem w schronisku - panie powiedziały że i tak nie przyjmą psa, zgłosiłem to również u sołtysa gminy gdzie został znaleziony. Szczepienia i tabletki załatwione u weta. Prawdopodobnie został porzucony, ma na szyi kawałek skóry niepokrytej sierścią, więc możliwe że był trzymany na łańcuchu lub jakimś sznurku:( Dziękuję za rady, sportu mu na pewno nie zabraknie.
  • Odpowiedz
@UniqueFlava:

Dziękuję za rady, sportu mu na pewno nie zabraknie.


Ale serio warto w jakiejś ekipiw razem ogarnąć, bo niedoświadczeni opiekunowie mają tendencję do przeforsowania psa - u młodego to rozwala stawy i też może negatywnie wpłynąć na motywację do pracy. No i zawsze warto być w grupie, bo można sobie pogadać i przekonać się, że nie jest się jedyną osobą, która robi coś źle :b Przed ambitnym sportem warto ogarnąć
  • Odpowiedz
@UniqueFlava: o to najlepiej! Pod Poznaniem trenuje Wataha Północy - czyli Paulina Frelich, która jest wicemistrzynią świata w bikejoringu. Ekipa od canicrossu też tam jest. Generalnie zgrany team. Właściwie gdybyś miał jakieś pytania, to pisz śmiało na priv, bo też jestem z Poznania
  • Odpowiedz