Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaki najbardziej szczegółowy i rzetelny test na alergie (szczególnie te pokarmowe) polecacie?
Zastanawiam się, czy nie jestem wrażliwy na kilka nieznanych mi alergenów pokarmowych, których eliminacja mogłaby znacznie poprawić moje samopoczucie.
#pytanie #alergia #alergologia #dietetyka #diagnostyka #medycyna #dieta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62acd3aaa51d1edb7a2c79ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jaki najbardziej szczegółowy i rzet...

źródło: comment_1655543381iEYpsr29Ntdzec3IEF4VmJ.jpg

Pobierz
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz raz zapłacić i wiedzieć wszystko to test alergiczny alex. Np w diag.pl. Test jest z krwi. On ci powie wszystko o alergiach, ale pamiętaj że nietolerancje pokarmowe to nie to samo i np nietolerancję glutenu lub laktozy się inaczej wykrywa. Możasz na diag.pl znaleźć jakiś pakiet na nietolerancje + konsultacja w celu omówienia, to dowiesz się być może też o glutenie. Laktozy z tego co pamiętam nie wykrywa
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli podejrzewasz alergie na konkretne pokarmy to możesz zrobić testy skórne lub testy IgE z krwi na te alergeny. Testy IgE często są w pakietach na wiele alergenów - to już musisz sam popatrzeć jak wyjdzie najtaniej.
Tylko że złe samopoczucie po pokarmie nie musi wynikać z alergii, a nawet duża szansa że ma inne podłoże. Alergie pokarmowe dają dosyć szybkie i wyraźne objawy - wysypka, katar, kaszel, biegunka. Złe