Wpis z mikrobloga

Jest sens grać w 2k22 w Baldur's Gate I & II? Przyznam szczerze, że trochę mnie korci, ale nie wiem, czy przebrnę. Grałem w tego typu RPG bęc, tj. Neverwinter Nights 2, Pillars of Eternity, Tyranny, a także Divinity: Original Sin I & II, ale jak próbuję podchodzić do tych najstarych klasyków, to się z leksza odbijam.

#baldursgate #crpg #dnd
  • 12
  • Odpowiedz
@Imperator_Bazantow: Mi sie udalo wkrecic, ale przyznam ze poczatek byl ciezki. To juz nie sa gry, ktore potrafia wciagnac od pierwszej minuty gracza, ktory przyzwyczajony jest do nowszych mechanizmow. A czy warto? Po kilku godzinach gdzie bylo ciezko, moge odpowiedziec ze tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Imperator_Bazantow: @CralencSeedorf: ograłem w zeszłym roku na PC wszystkie BG z dodatkami i Arcanum. Zasadniczo strasznie hejtuję Beamdog za branie kasy za coś co moderzy zrobili już za darmo, ale mimo wszystko ograłbym (i ograłem) wersje remaster BG od nich. BG wciąż daje mnóstwo frajdy zwłaszcza jak ogrywasz wszystko po kolei i przenosisz postać do kolejnych części.

Arcanum uważam za lepszego RPGa, ale mimo wszystko nie udało mi się go
  • Odpowiedz
Słyszałem, że Arcanum się zestarzało jak psia kupa i jest praktycznie niegrywalne obecnie.


@Imperator_Bazantow: To bardzo źle słyszałeś, Arcanum w odróżnieniu od b*ldurów starzeje się jak dobre wino i z każdym rokiem coraz lepiej się w nie gra.
No chyba że nienawidzisz dobrej zabawy, a wolisz grind, bieganie po lesie i bicie trashmoba, no to wtedy baldur lepszy faktycznie.
  • Odpowiedz
@Imperator_Bazantow: Ja do BG I już wrócic nie mogę, zresztą nigdy nie byłem fanem jedynki z tym bieganiem po lesie i tłuczeniem wilków mieczem +1. Jeśli po godzinie nie wciagnie Cie jedynka to jeszcze spróbowałbym zacząć od (wiem, narażam się...) Beamdogowego siege of dragonspear i dalej BGII + TOB - dodatek całkiem spoko, druga czesc moim zdaniem caly czas bardzo grywalna, nie odstrasza grafiką.
Prócz tego, jeśli przeżyjesz uproszczoną mechanike to
  • Odpowiedz
@Imperator_Bazantow Baldura Gate 1 (nawet wersja EE) dość mocno się zestarzał. I mówię to jako psychofan baldurkow. Szczęście takie, że jak skupisz się na głównym wątku to dość szybko da się przejść jedyneczke. Jednak, BG2 to mistrzostwo, może ma parę drewnianych mechanik, ale fabuła i klimat Jet bardzo spoko. ;)
  • Odpowiedz