Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, Rosja wstrzymała dostawy gazu do Francji. Surowiec przestał płynąć 15 czerwca.
Mamy więc następującą sytuację:

Przywódcy Francji, Niemiec i Włoch pojechali do Kijowa.
Jak odpowiada Rosja?

Rosjanie wstrzymali dostawy gazu do Francji

Rosjanie ograniczyli o 40% dostawy gazu do Niemiec, straszą wyłączeniem Nord Stream 1

Rosjanie mają dziś ograniczyć dostawy gazu do Włoch o 50%

Może wreszcie teraz Europa zobaczy, że po drugiej stronie rury jest państwo pirackie?

#energetyka #gaz #rosja #niemcy #francja
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

spółki paliwowe


@JakubWiech: nie wiem czy Pan słyszał ale Pan Obajtek kieruje największym koncernem paliwowym w polsce, został prezesem z namaszczenia Kaczyńskiego, który własnie w tym filmiku tłumaczy że "walczyMY z ceną paliwa - zwiekszając ją" to nie wiem naprawde co tu trzeba jeszcze tłumaczyć
  • Odpowiedz
Fakty są takie, że spółki paliwowe i gazowe w całej Europie wykręcają teraz ogromne zyski i wiele państw zastanawia się, co z tym zrobić.


@JakubWiech: nie wiem, może #!$%@? zmniejszyć cene na stacjach paliw, żeby pomóc swojej gospodarce wyhamować inflacje? A nie czekaj za granicą też ruchają ludzi więc i u nas można a ponadto to modelowe więc wszystko git.

Czytałem ten artykuł o tej twojej
  • Odpowiedz
@RotflCopter: Szkoda czasu, będzie kluczył. PR polega na pisaniu wybiórczej prawdy lub mieszaniu prawdy z półprawdami. A inaczej Wiecha nie mogę oceniać jak najemnika. Zresztą pominął mój wpis, co w sumie słuszne, bo co powie? Jestem produktem xD? Najwyżej będzie dalej kluczył, ale to ryzyko zbłaźnienia się.
  • Odpowiedz
A teraz taka kmina. Załóżmy ze macie racje i rzeczywiście Orlen rucha nas na marzy paliwa, ale po niezadowoleniu społeczeństwa zmniejszają cenę paliw do powiedzmy 6 zł za litr. Wtedy automatycznie nasi sąsiedzi zaczną przyjeżdżać do nas tylko żeby zatankować co spodowuje wzrost popytu na paliwa w Polsce. Czy nie spowoduje to wzrostu cen? Czy nagle magicznie w tym przypadku prawo popytu i podaży nie działa bo nie ?
  • Odpowiedz
@JakubWiech: czy polecasz jakiś artykuł o marży rafineryjnej? Przeczytałam ten tekst z energetyki, trochę powiedzmy rozjaśnił, ale wiadomo że to wywiad z kimś z Orlenu i trzeba patrzeć na to trochę przez palce zwłaszcza gdzie jest tłumaczenie wzrostu cen. Czy to jest tak że ta marża jest taka wysoka bo wylicza się ją w stosunku do ceny rosyjskiej ropy która przez brak popytu staniała? Czy jeżeli ogólny trend na świecie
  • Odpowiedz
Może wreszcie teraz Europa zobaczy, że po drugiej stronie rury jest państwo pirackie?


@JakubWiech: Problem w tym że nie ma "Jednej Europy" która mogła by "TO zobaczyć"
Mimo deklaracji , w UE nadal są różne 'strefy wpływów' , państwa i politycy reprezentujący owe 'strefy' . Prywatnie być może przyznają że RU to "państwo pirackie" lecz służbowo już niekoniecznie.
Za przykład niech posłużą Niemcy. Wkręcili się na taką skalę we współprace
  • Odpowiedz