Wpis z mikrobloga

Mili Państwo, Rosja wstrzymała dostawy gazu do Francji. Surowiec przestał płynąć 15 czerwca.
Mamy więc następującą sytuację:

Przywódcy Francji, Niemiec i Włoch pojechali do Kijowa.
Jak odpowiada Rosja?

Rosjanie wstrzymali dostawy gazu do Francji

Rosjanie ograniczyli o 40% dostawy gazu do Niemiec, straszą wyłączeniem Nord Stream 1

Rosjanie mają dziś ograniczyć dostawy gazu do Włoch o 50%

Może wreszcie teraz Europa zobaczy, że po drugiej stronie rury jest państwo pirackie?

#energetyka #gaz #rosja #niemcy #francja
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uważasz, że kłamię za pieniądze?


@JakubWiech: tego nie wiem, ale chyba masz problemy z czytaniem (czego bym w życiu nie podejrzewał), bo nic takiego nie napisałem.
  • Odpowiedz
@malinq: Jaki whattaboutism, ty wiesz, co to pojęcie znaczy?

Masz, specjalnie dla ciebie, średnia modelowych marż rafineryjnych z całego świata. Widzisz ten wzrost? Wynika stąd, że globalnie jest poważna dysproporcja między rynkiem surowca (ropy) a rynkiem produktów (paliw), co odzwierciedla właśnie modelowa marża rafineryjna - co tłumaczyłem i dalej tłumaczę.
JakubWiech - @malinq: Jaki whattaboutism, ty wiesz, co to pojęcie znaczy? 

Masz, s...

źródło: comment_1655477611tIIAgx3d9u0oGYdEPcnwJO.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jaki whattaboutism, ty wiesz, co to pojęcie znaczy?


@JakubWiech: Whataboutism is an argumentative tactic where a person or group responds to an accusation or difficult question by deflection. Instead of addressing the point made, they counter it with “but what about X?”

Twój komentarz o tym, że w USA jest tak samo jest podręcznikowym
  • Odpowiedz
BTW, największy zysk Orlenu w 1Q2022 to akurat z elektroenergetyki pochodził


@JakubWiech: A zaraz na drugim miejscu były paliwa, gdzie Orlen zarabiał głównie na przerobie taniej rosyjskiej ropy Ural, jednocześnie zwiększając marże do poziomu jakby przerabiał drogą ropę Brent. Nie dość, że Orlen dyma kierowców to jeszcze handluje z Rosjanami ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@malinq: Mój komentarz co do USA odnosi się do tego, że obecnie gigantyczne zarobki koncernów naftowych to jest globalna bolączka, bo czynniki tworzące podstawy do nich występują (z różnym natężeniem) w większości krajów Europy i w Ameryce.

Więc nie, to nie jest whataboutism.

W żadną współpracę się nie w------m, pracuję w E24 tak jak pracowałem, reklamuje się u nas szereg spółek (tak państwowych jak i prywatnych), nikt mi nie mówi
  • Odpowiedz
@JakubWiech:

Było zapotrzebowanie na młodego rzutkiego eksperta od Energetyki i Zbrojeniówki to sobie go wyhodowano. Teraz biega po mediach i social mediach opowiada to co jest w wygodne dla... odpowiedź pozostawiam czytelnikowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wyjaśniając obok dyskusji małe upierdliwe detale:
Dla niekumatych. Public Affairs to część PRu. Częścią tej działalności jest kreowanie przekazów
zdrajczyciel - @JakubWiech: 

Było zapotrzebowanie na młodego rzutkiego eksperta od...

źródło: comment_1655478979N9ihWMeIfUTMd6gUXikwET.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@JakubWiech: a podpisałbyś się pod stwierdzeniem, że na początku pandemii Obajtek okłamywał Polaków, że niskie ceny ropy na stacjach to zasługa Orlenu, a nie globalnych spadków na rynku ropy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@malinq: Tak, oczywiście, niskie ceny ropy (a w rezultacie i paliw) na początku pandemii były efektem załamania na światowym rynku, gdzie podaż znacznie przewyższyła popyt
  • Odpowiedz
@JakubWiech: aha czyli jesli wtedy kłamał to jaka jest przeszkoda żeby teraz nie kłamać?

ponadto sam Kaczyński sam ostatnio przyznał ze zwiększają cene paliw
Zerp - @JakubWiech: aha czyli jesli wtedy kłamał to jaka jest przeszkoda żeby teraz n...
  • Odpowiedz