Wpis z mikrobloga

@szmichal: różnie. To co odczułem w wielu sytuacjach to patologiczny wstręt do procedur i organizacji pracy. Na zasadzie, to się zateguje. Trudno zmusić ich do aktualizowania jir, pisania dokumentów, planów. Trochę jak my 20lat temu. Nie wszyscy, ale kilka przypadków spowodowało, że mam takie wyrobione zdanie.
@yggdrasil: Kultura ma dość spore znaczenie.
@szmichal: pracowałem z fizycznymi z Ukrainy - migali się od pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale byli w porządku jako współpracownicy.

Programiści z Ukrainy których znam są pracowici, posiadają wiedzę, nie migają się od pracy i są chętni do pomocy
@szmichal: do osób do piszą o Ukraińcach, z którymi robili fizycznie. Ciężko jest porównywać osoby, których szczytem jest praca fizyczna nie wymagająca doświadczenia, bo często Ci ludzie są łapani z ulicy, które często nie wiedzą co chodzą robić do osób, które pracują umysłowo i mają w tym doświadczenie.
Przecież to jak ktoś pracuje nie zależy od narodowości tylko od człowieka


@yggdrasil: yhy xd ja mam totalnie odmienne spostrzeżenia. Nie mówię już o takich skrajnościach jak hindusi, ale nawet Niemcy czy włości totalnie inaczej podchodzą do pracy, to widac po pierwszym miesiącu z nimi w projekcie
@szmichal: mój przełożony jeden w jednym projekcie był ukraińcem mówił bardzo dobrze po polsku i angielsku normalny chłop taki sam jak polak, może jedynie trochę taki wyjebkowy ale wśród polaków też byś takich znalazł. Raczej bez różnicy w jego przypadku czy to polak czy ukrainiec sądzę że w europejskim kręgu kulturowym wielkich różnic między ludźmi jednak nie ma.