Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
mam prawie 3-letniego Endera 3 bez żadnych modów (poza szkłem na stole i dołożonym RPi z Octoprintem).
Drukarka drukuje całkiem spoko, ale chciałbym jednak czegoś więcej, głównie jeżeli chodzi o jakość wydruku, bo na szybkości mi aż tak nie zależy.
I tutaj mam dylemat, czy inwestować w nową drukarkę, coś nowszego, lepszego (np. Ender 5), czy może warto zrobić upgrade mojego starego endera 3 (dual Z, ekstruder direct drive, nowa płyta SKR)? Bo niby za nową drukarkę musiałbym wyłożyć pewnie 2k PLN, ale jak policzyłem to na modyfikacje wydałbym też pewnie około 1k, więc nie wiem czy warto.

Jakie macie doświadczenia? Może coś doradzicie?

#druk3d #drukarki3d #ender3
  • 7
@philipfry: zacznij od skr, nie wiem jak jest w enderach ale z tego co słyszałem to sztywność osi x można jakoś poprawić. Kolejno pokusiłbym się o jakies e3d v6 albo może nawet to że zmienianymi dyszami lub dragon/mosquitto hotend. I na dobrą sprawę więcej z drukarki nie wycisniesz, szkoda kasy.
Ender 3 S1 z direct, dual Z i innymi bajerami jest do dorwania za około 1500zł, dołożenie wszystkich gratów do endera 3 będzie pewnie trochę tańsze, nowa płyta, dual z, extruder , bl touch, hotend itp. Jakościowo e3 s1 wypada naprawdę bardzo dobrze już stockowo, sam bym kupował S1 bo fajnie jest mieć coś nowego z folią na ekranie i praktycznie nie wymagające ulepszeń zwłaszcza że na niemalże stockowym enderze 3 lata
@philipfry: bo właściwie ender 3 s1 jest to zbiór wszystkich ulepszeń do poprzednich enderów sprzedawane jako kompletna drukarka. Obejrzyj sobie recenzje na kanale "aurora tech" porównuje tam do prusy i wymienia jakie tam ulepszenia są względem chyba endera v2. Moim zdaniem w takim budżecie to nie ma nic lepszego co da takie pole robocze i tyle usprawnień, bo jedynie w sumie czego możesz chcieć to lepszy hotend i extruder ale to