Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Co myślicie o takich oponach
https://allegro.pl/oferta/4x-nokian-wetproof-suv-215-70r16-100-h-12179508426?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr&utm_campaign=c1809cba-74cf-411f-b7a6-34f7e0d8c208#
Mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Jakby były takie opony z klasa przyczepności na wodzie a ale bardziej ciche to jeszcze lepiej xd no ale te w tej cenie mają chyba najlepsze współczynniki. A w sumie u mnie w aucie dość mocno słychać odgłosy toczenia. Chociaż czy 1 db to aż taka różnica...
#motoryzacja #samochody #pytanie
  • 18
@Simfecstio za Nokianem ciągnie się zła prasa po tym jak opony tego producenta pod dwóch sezonach nadawały się na śmietnik, są takie historie opisane na Wykopie czy na Pepperze. Niby mieli poprawiać skład mieszanki, ale nie ma pewności, czy już jest lepiej. A co do głośności to 68 dB to jest raczej cicha opona :)
@Simfecstio: ale nadaje się do jazdy po 3 sezonach w przeciwieństwie do Nokiana. Ogólnie te tabelki to nie wszystko bo to tylko teoretyczne dane. Ilości reklamacji też minimalna. Co do reklamacji to najczęściej jest za późno lub producent zwala na użytkownika
Również mam zle doświadczenia z nomianami. Po dwóch latach sparciały, a w innym komplecie drgania i buczenie przy 80 km/h. Czytałem w kilku miejscach, że moje problemy często występują.
@michalmi: Przejrzałem kilkaset ocen z wielu portali. Ani jednej tego typu opinii. No trudno, jestem w stanie zaryzykowac. Jak w ciągu 2 lat tak sie zacznie dziac to oddam na gwarancje. A nie chce brać opony na pewno gorszej, przynajmniej pod względem specifykacji od być może gorszej xd