Wpis z mikrobloga

uczyli na biologii w gimnazjum x


@XpedobearX: Zupełnie nie rozumiesz. Nie chodzi mi o program nauczania - ten jest od dawien dawna taki sam. Chodzi o egzekwowanie tego, czy uczeń się nauczył. Dawniej każdy po LO miał jakieś pojęcie o naukach ogólnych. Dziś nie mają o tym zielonego pojęcia.
o mieli problem odnalezc sie w nowej rzeczywistosci.


@loczyn: Zupełnie nie rozumiesz. W programie nauczania NIGDY nie było jak sprzedawać pirackie płyty, jak przemycać papierosy, czy jak opchnąć cysternę lewego spirytusu.

Jak komuna padła nie było stanowisk gdzie można wiedzę teoretyczną wykorzystać. Zaraz wszedł internet i cała ta wiedza jest bezużyteczna. Po co masz znać prawo Mendla, skoro możesz se to wygoglać? Dziś możesz być głupim i mieć wszelakie tytuły naukowe.
@7160: Za to bylo za komuny jak wynosic miedziane druty, materialy budowlane czy kolowac na lewo.

Moj ojciec w latach 90 zalozyl legalny dobrze prosperujacy biznes, no ale byl po prpstu bystry, a nie mial PRLowskiej matury.

Prawda jest taka ze maturzysci czy nawet po wyższym za komuny gówno byli warci, jezdzili za granice czyscili baseny, czy myli talerze. Tyle wart byl ten papier polskiej uczelni. Z reszta ci sami ludzie
le wart byl ten papier polskiej uczelni.


@loczyn: Zupełnie nie rozumiesz. Nigdy i nigdzie nikt nie płaci ludziom za wiedzę (poza bardzo nielicznymi wyjątkami, gdy mądrzy ludzie pisza książki, grają w 1 z 10, czy są Stephenem Hawkingiem - to dotyczy naprawdę promila).

To nie jest tak, że pokażesz gdzieś certyfikat i ludzie będą dawać ci kasę, jak obecnie dają świnkom na szołapie za pokazanie cyca.

czyscili baseny, czy myli talerze.
Nie, no najwięcej nie wiem, ale śmiało mógłbym konkurować z najlepszymi julkami w dziedzinie nauk ogólnych.


@7160: Śmiem wątpić, gdy nie rozumiesz sensu podstawowego zdania. Na myśli miałem stan aktualnej wiedzy przekazywanej w szkole. Raczej ciężko by miał o niej pojęcie człowiek, który dawno nie miał z nią styczności.
iężko by miał o niej pojęcie człowiek, który dawno nie miał z nią styczności.


@XpedobearX: Dlaczego?

stan aktualnej wiedzy przekazywanej w szkole.


@XpedobearX: Zupełnie nie rozumiesz. Mi nie chodzi o program. Mi chodzi o wiedzę przyswojoną przez uczniów. Co z tego, że konspekcie jest "Uczeń wie kim był Józef Piłsudski" skoro sprawdzenie tej wiedzy wygląda w ten sposób:

Przywódcą sanacji na początku XX wieku był:
a) Miś Uszatek
b) Mikołaj