Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 32
411 100 + 120 + 18 = 411 238

18km - z dziećmi, trochę podszkolić ich na zjazdach. pokazać czemu lepiej szybciej, niż wolno... Jak hamować. Ogólnie takie zabawy z #mtb.

120km drugie #100km w tym tygodniu. Najpierw z młodym na Św. Krzyż, a później miałem coś tam dodać, ale wyszło jak wyszło :) Fajnie się jechało.
Prawdziwa masa rowerzystów dzisiaj. Zahaczyliśmy o 2 procesje - jedną ominęliśmy bokiem, a przed drugą zdążyliśmy wjechać w drogę. Młody zadowolony zrobił 750m przewyższenia (~50km), w dobrym tempie, a i nie padł przy tym. Jestem z niego dumny.
Mi w sumie wyszło 1,352m w górę więc też całkiem fajnie.

#rowerowyrownik #ruszkielce #szosa

Skrypt | Statystyki
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dzangyl: jak jedziesz wolno, bardzo wolno - trudniej równowagę utrzymać. Zwłaszcza jak są korzenie czy jakiś kamienie. Hamując za mocno, możesz sprawić że koło nagle zatrzyma się w "dziurze" między korzeniami. Czy mieć uślizg na czymś śliskim.
Jadąc szybciej - musisz skupić się na linii jazdy, to jest problem, ale łatwiej utrzymać założona linię jazdy.
Zresztą spróbuj sam, znajdź u siebie krótki, 100-200m długi zjazd (średnio trudny, z jakimiś korzeniami), spróbuj
@dzangyl: zobacz jak tutaj zjeżdżają, robią to niesamowicie wolno przez co rower wpada w dziury po korzeniach i grozi to nagłym zatrzymaniem się roweru.
Ten zjazd leciałem prawie bez hamowania - bezpieczniej.
W drugiej części (przy kamieniach), trzeba było zwolnić, ale tworzyły się tam korki, ciężko powiedzieć czy zwolniłem bo chciałem czy musiałem
jagodowy_krol - @dzangyl: zobacz jak tutaj zjeżdżają, robią to niesamowicie wolno prz...