Wpis z mikrobloga

@beerman: zależy jaką masz alternatywę, ale w magazynie w NL wyciągniesz nawet 2500€ netto (w zależności od zmian i warunków), a w Polsce z uprawnieniami UDT 4500zł to już górna granica raczej ¯\_(ツ)_/¯

Jak ściśniesz pośladki to utrzymasz się za 1000€ miesięcznie, matematykę zostawiam Tobie. Jak ktoś potrzebuje kasy to odłoży więcej niż na miejscu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: z tych 2,5k€ da radę połowę odłożyć? A już widzę, że dopisałeś o tym tysiaku. No spoko, ja lubiłem ekstremalne warunki i żyłem jak karaluch byle więcej odłożyć
@beerman: zależy gdzie mieszkasz i jak bardzo zdeterminowany jesteś XD Jeżeli uda ci się ogarnąć mieszkanie i ubezpieczenie w 500€ miesięcznie to tak - da się. W barakach z agencji coś koło tego wychodzi. Będzie to trochę dieta czokoszokowa, ale da się. Zostaje ci 120€ na żarcie i najpilniejsze potrzeby na tydzień - robiąc zakupy w Aldi/Lidlu starczy spokojnie na głowę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: nie no teraz to ja sobie w Polsce jakoś ciułam, ale jeszcze 7 lat temu taką wizją jaką mi teraz przestawiłeś to byłbym mocno zainteresowany ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beerman: no cóż - wciąż jest wiele osób, dla których to jest kusząca propozycja, bo jedyną alternatywą jest jeden z dwóch Januszexów we wsi i najniższa krajowa + premia pod stołem jak Areczek zasłuży i nie będzie do PIPu donosił XD

Natomiast warunki zakwaterowania i ogólnie traktowanie pracowników na kwaterach to jest IKS DE, ale co poradzisz - żerują na tym, że zazwyczaj wyjeżdżają ludzie bez grosza. Jak zagrzejesz gdzieś dłużej,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: jakoś trzeba zacząć i nie ma się co oszukiwać, że nie jest się tam na początku obywatelem trzeciej kategorii. Jednak życie za minimalną stawkę tam a w Polsce daje taką różnicę, że można zacisnąć zęby. Mi emigracja od sorka (ten mirek co na nerki ludzi sprowadza do Anglii) dała tak w kość, że po powrocie stwierdziłem, że tu się będę tyle uczyć ile tylko będzie trzeba, żeby tam nie wracać
@beerman: no cóż - UK i grzyb od sorka to specyficzny klimat. Ja niby pracuję w magazynie, ale mam normalną umowę, znam niderlandzki, jestem w związku zawodowym, mam normalny dom i ogólnie żyję jak biały człowiek XD

Emigracja nie jest dla każdego i trzeba się liczyć z tym, że możesz już zawsze pracować poniżej kwalifikacji/ambicji, bo wiele rzeczy jest trudniejszych niż w ojczystym kraju. Czasem to jest bariera językowa, czasem brakuje
@shazzy Naprawdę za 200 euro można spokojnie wyżywić się, smacznie i pożywnie. Da radę. Tylko sam gotujesz, papierosy weg, alkohol weg ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@mrKoval: nie no ziomek 200 euro miesięcznie raczej nie da rady, jeszcze gdy jest inflacja 12% raczej nierealne. Wychodzi ze dasz radę zjeść śniadanie, normalny obiad i coś na koalicje za 6,66