Wpis z mikrobloga

Czy w wieku emerytalnym nie można wynajmować mieszkania?

Pytam w kontekście wpisów w stylu "i gdzie bedziesz mieszkał na emeryturze", gdy nie chcesz kupować mieszkania

Skoro kredyt zazwyczaj bierze sie na 30 lat, to czas zeby go wziąć jest gdzieś tak do 30stki? W takim razie chyba nic ze mnie nie bedzie. Samemu raczej nie opłaca sie brać

#pytanie #mieszkania #wynajem
  • 14
@essos: można i tak ale napisałeś że nie chcesz kupować mieszkania. wielu emerytow ma mieszkania i nadal żyją jak szczury od pierwszego do pierwszego. ja nie chcę takiego życia dlatego dzialam tak jakby moja emerytura miała wynieść okrągłe 0pln
@asdfghjkl: Ja tez nie licze na emeryture. W wieku emerytalnym tez przecież mozna pracować

można i tak ale napisałeś że nie chcesz kupować mieszkania.


@asdfghjkl: Ale jak jak tak teraz sobie myśle, to chyba to też nie ma sensu. Całe zycie wynajmowac zeby na ostatnie 10, moze 15 lat zycia wydać ciezko uskladane pieniądze na mieszkanie? Średnio
@essos: to zależy ile uzbierasz. my kupiliśmy dom w którym mieszka córka a sami podróżujemy po świecie i wynajmujemy zwyczajnie. nie jesteśmy pierwszej młodości i mamy świadomość że kiedyś zwyczajnie zabraknie sił do podróży i gdzieś osiadziemy na starość. w najgorszym wypadku wrócimy do domu ale najpewniej kupimy kolejny dom gdzieś gdzie nam się spodoba a po naszej śmierci córki odziedziczą to co zostawimy
@essos: ja pracuje zdalnie. a żona dba o to żebym mógł w spokoju pracować. mamy po 45 lat także do wieku emerytalnego jeszcze trochę ale jak wspomniałem mamy gdzieś emeryture. ja lubię swoją pracę i będę pracował tak długo na ile zdrowie mi pozwoli