Wpis z mikrobloga

Jak ktoś ma środki w blockfi to radzę wypłacić
1. nie mogli zamknąć down round -80%. To było jeszcze przed tą zapaścią na rynku. Potwierdzone info. Co to znaczy? Że potrzebowali kasy na gwałt jeszcze przed zapaścią.
2. Plotki że pożyczyli 3AC ogromne pieniądze
3AC to ten fundusz który właśnie zbankrutował i rozwalił cały rynek bo sprzedali ogromne ilości eth i btc próbując pokryć straty (głównie z luny i ust) ale i tak nie wyszło

podsumowując ponzi jakim okazało się CeFi
1. blockfi pożycza środki 3AC na wysoki procent
w zamian za to oferują klientom niższy procent i zarabiają
2. 3AC władował te środki w ponzi jakim było UST na wyższy procent i zarabiali na różnicy
3. Luna upadła
4. 3AC bankrutuje, nie spłaca pożyczek
5. Blockfi bankrutuje?

Do tego blockfi ma od dawna ogromne straty z powodu GBTC. Władowali ogromne ilości BTC klientów w GBTC gdy było mocne premium, ale wypłata jest niemożliwa. Potem premium zmieniło się w dyskonto (obecnie -30%) czyli na każde 1 BTC w GBTC mogą odzyskać 0.7BTC. Jakoś to załatali zbierając fundusze - od tego czasu nieustannie lobbują aby SEC zezwolił GBTC na przeistoczenie się w ETH aby odzyskać środki.

Oczywiście pewności nie mam, bo konkretne bilanse to sekret BlockFi - ale w związku z bankructwem 3AC wszystko mocno śmierdzi i trzymanie tam środków jest głupotą.

Ogólnie bankructwo 3AC to ogromna dziura w całym CeFi - podobno aż kilka miliardów dolarów strat - i nie ufałbym teraz żadnej firmie tego typu. Lepiej wypłacić i poczekać.

#bitcoin #ethereum #kryptowaluty
  • 16
@megaloxantha: Monerowcy sugerują, że Binance ma rezerwę cząstkową coinów. Nie wiem na ile to prawda, ale nie zdziwiłbym sie. Nagle z dupy powstali, prowadzeni przez chińczyka o którym nic nie wiadomo, giełda w sumie zarejestrowana w dupie.
@zonbat: nie wiem nic o nexo, dawno temu był jakiś fud z 'zeus capital' że niby stracili dużo shortując link, ale nie wiadomo czy to była prawda czy mem zrobiony przez link marines, a poza tym - dawno temu.
teraz się zarzekają na twiterze że nic nie pożyczyli 3AC

Ogólnie te platformy które nie zawieszą wypłat w ciągu miesiąca-dwóch są prawdopodobnie ok.

A z punktu widzenia procentów - na takim aave