Wpis z mikrobloga

@hajloszy: myślisz że Cię zwolnią bo nie masz statusu studenta? Jeżeli nie pracujesz w jakimś najgorszym Januszexie to nikogo to nie będzie obchodzić.

A praca w IT jest wszędzie, ja bym się na twoim miejscu nic nie bał, głowa do góry i poinformuj, to nie jest nic niezwykłego że rzuciłeś studia, 90% ludzi w tej branży tak robi :)
@hajloszy: jak nie zwiększona to powinno być okej, chillera utopia gościu, weź to na klatę i poinformuj pracodawcę.

Nie będzie przecież tak że gościu poleci do urzędu od razu, bo pracodawca nie będzie chciał robić sobie problemu, dogadaj się i będzie git.

Może to brzmi jak frazes ale w Polsce bardzo ciężko zwolnić kogoś na UOP z czasem określonym, a z tego co wiem to takie przypadki jak twój na pewno
Wiem, ale zrobiłem to pół roku temu i boję się że nie płacili jakich składek za mnie.


@hajloszy:

Na UoP status studenta nic nie zmienia i tak odprowadzasz składki, jak będziesz miał dwie UoP to na dwóch będziesz też je odprowadzał więc jeżeli tym się stresujesz to to olej, a to czy powiesz pracodawcy czy nie nie ma znaczenia chyba, że wymagali tego na tym stanowisku w co wątpię.