Wpis z mikrobloga

#pracbaza

Mirki, zbliża mi się koniec okresu próbnego i za moment będę miał rozmowę podsumowującą ten okres. Z pracy jestem tak średnio zadowolony, są plusy, ale są tez minusy w postaci bardzo drętwego towarzystwa na co wpływa duża różnica wieku. Czy powinienem w trakcie rozmowy być w pełni szczery i wyrzucić z siebie co mi się podoba a co nie? I czy nie zostanie to źle odebrane jeśli wstrzymam się z feedbackiem co do przedłużenia umowy jeszcze kilka dni po rozmowie? Mniej więcej jaka podwyżkę procentowo mogę zaproponować bez przeholowania? Raczej traktuję tą prace jako okres przejściowy w oczekiwaniu na coś lepszego, nie chce tu spędzić 8 lat z taką ekipą, ale na chwile obecna nie mam nic nagranego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
zy powinienem w trakcie rozmowy być w pełni szczery i wyrzucić z siebie co mi się podoba a co nie?


@Mathas: po co, tego nigdy sie nie robi, zwlaszcza jak to takie emo rzeczy jak "ekipa". co do kasy to nie rozmawiales odnosnie docelowej na poczatkowych rozmowach? dziwne troche
@hekktik: No nie, bo po lekkich negocjacjach zgodzili się na to co zaproponowałem. Dlatego zastanawiam się czy np 15% podwyżka po okresie próbnym będzie zasadna.
@Mathas: Podwyżka po próbnym zawsze jest zasadna a czy to ma być 15% to zależy też od kwoty - 15% od minimalnej to niedużo na ten przykład. To, czy ci się podoba ekipa to bez znaczenia bo ona i tak będzie (jest dłużej) a ty jesteś świeżak i ja osobiście być może uznałbym cię za osobę szukającą dziurę w całym, dlatego nie polecam :)