Wpis z mikrobloga

Elfen Lied inspiracją dla Stranger Things, tego się nie spodziewałem ;d To anime to mem. Swego czasu było regularnie polecane przez normictwo. Było to na tyle charakterystyczne, że jak ktoś, pytany jakie anime poleca, w pierwszej kolejności wymieniał ten tytuł, można było być pewnym, że jeśli chodzi o japońską animację to nawet nie tyle zna, co ledwo kojarzy, trzy tytuły na krzyż.
#seriale #strangerthings #elfenlied #animedyskusja
  • 10
@tamagotchi: Elfen to anime o gigantycznym potencjale bo pomysł był naprawdę dobry ale niestety zarówno manga jak i anime nie wypaliły jeśli chodzi o wykonanie. A co 11 to rzeczywiście kurde widać wiele podobieństw ale nie przyszło mi to do głowy.
@Necron: Trzeba brać pod uwagę kiedy to powstało, wtedy elfen budził skrajne emocje i ludzie albo uwielbiali albo nienawidzili coś jak evangelion. Elfen na pewno nie jest typowym średniakiem bo ma wiele świetnych pomysłów i też potrafił wywołać srogie kontrowersje. Średniaki są nudne i przepadają w tłumie.
@Necron: tia, ogladajac to w 2008 roku robiło mega wrazenie. Było bardzo brutalne dla każdego kto wychował się na takich tytułach jak Dragon Ball, Slayers, Saint Seiya. To było coś nowego - ja osobiście, wtedy jako nastolatek byłem zgorszony ale też zafascynowany tą całą przemocą wizualną. Aktualnie mógłbym to oglądać do śniadania.