Wpis z mikrobloga

Fajna ta #irlandia Przyleciałem na wczasy.
Będąc w górach zdążyłem zjarać sobie czoło słońcem, zmoknąć do suchej nitki, wyschnąć na wiór i znów się spocić i to wszystko w ciągu dziesięciu minut :)
Woda w kranach jest za darmo bo nie nadaje się do spożycia :) Dopiero po przegotowaniu można pić, do tego żeby spłukać wodę w muszli trzeba pompować :)
W łazience nie możesz mieć kontaktów i jak potrzebujesz coś włączyć to włącznik jest na zewnątrz.
Większość domów to "kopiuj/wklej" co sprawia, że jest porządek.
Sympatyczna architektura, czysto i przytulnie.
Drogi to albo wąziutkie uliczki albo autostrady. Mimo, że autostrad jest od groma i są w super stanie technicznym to jest masa ograniczeń prędkości. Irlandczycy uczą swoje dzieci jeździć samochodem, stąd często popełniają błędy na autostradzie. W Polsce nikt mi nie zajeżdża drogi tak często jak w Irlandii.
Ludzie miejscowi są bardzo mili. Obcy ludzie mnie co chwilę witają i pozdrawiają na ulicy. Nie zdziwcie się jak ktoś podejdzie i zapyta "How are You?" I będziesz chciał opowiedzieć tej osobie jak się masz a ta osoba pójdzie dalej i nie będzie Cię słuchać. Po prostu odpowiedź "Hello" albo najlepiej to samo co usłyszysz i rób swoje dalej :)
Zwiedziłem Cliffs of Moher, wspaniałe miejsce. Często odwiedzane przez samobójców. Tak, samobójstwa w Irlandii są częste. Postaram się doczytać z jakiego powodu. Pogoda, klimat? Jeszcze to badam. Ogolnie jest super. Góry i klify odwiedziłem, teraz czas na zabytkowe ruiny. Pozdrawiam wszystkich Polaków - Wykopków w Irlandii na #emigracja . Wiem z czym się tu borykacie i życzę Wam siły i wytrwałości.
Ps. Jakie piwo polecacie? Guinessa już mam dość :)
kidi1 - Fajna ta #irlandia Przyleciałem na wczasy. 
Będąc w górach zdążyłem zjarać so...

źródło: comment_1655185952rMAsRzbFHvvGygV1zcg7PM.jpg

Pobierz
  • 12
Woda w kranach jest za darmo bo nie nadaje się do spożycia :) Dopiero po przegotowaniu można pić (...)


@kidi1: Woda jest za darmo z zupełnie innych powodów (dłuższa historia, ale w skrócie można to streścić jako "woda prawem, nie towarem, a poza tym zapłaciliśmy za to już w podwyżce podatków 30 czy 40 lat temu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i jak najbardziej nadaje się do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kidi1: pogoda to jedno wielkie XD, cztery pory roku w ciągu dnia.
Z innych alkoholi niz piwo polecam Tullamore Dew lub Slane Whiskey.
A co do "zwiedzania" to najpiękniejsze tereny to co. Donegal i Ring of Kerry.
Najbardziej irytująca rzecz tutaj to właśnie chyba pogoda, do reszty idzie się przyzwyczaić. Pozdrawiam ʕʔ