Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 127
@syn_octave: pamiętam jaka była beka z Greków w czasie kryzysu z 2008 że hurr durr rozdawnictwo, socjalizm, piniendzy nie majo a rozdajo i dobrze tak obibokom, nierobom. Mamy 2022 i jesteśmy na tej samej ścieżce co oni wtedy, orkiestra gra do końca, jest fajnie, kto tyle doł synek?
  • Odpowiedz
Między innymi konfliktem z USA i krachem na rynku ropy, ale gdyby Wenezuela nie przeżerała pieniędzy z ropy, tylko inwestowała, to nie oberwaliby aż tak bardzo


@Jarasznikos: Otóż to. Do przeżerania w trakcie ropnej hossy warto dodać rezygnację z innych gałęzi gospodarki i oparciu wszystkiego o ropę co przy krachu ceny musiało skończyć się tragedią. My nie jesteśmy tak uzależnieni od jednego sektora więc Wenezuela nam nie grozi. Co oczywiście nie
  • Odpowiedz
@Jade: Co wy macie z tą Grecją? Powtarzacie to jak mantrę a to nie ma żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistych wskaźnikach.

Grecja nie zadłużała się we własnej walucie, bo przyjęła euro. Po drugie Grecja była dużo mocniej zadłużona za granicą – mowa o zadłużeniu prywatnym i publicznym. Oprócz tego Polska posiada solidne rezerwy walutowe. Nasze rezerwy są większe niż całe zagraniczne zadłużenie sektora publicznego. O czym więc mówimy? Grecja przed wybuchem kryzysu
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20: nie ja pisałem o Wenezueli, ale ja napisze o TURCJI. Tam inflacja 70%, a realna 120%. To Kaczyński obiecał nam druga Turcję, i prowadzi taki sam model państwa, jak Erdogan ( centralizacja władzy, przejęcie pełni rządów )
  • Odpowiedz