Wpis z mikrobloga

@Wap30: ale wiesz, że jak za grosz kupisz akcje firmy która produkuje buty i będziesz miał tych akcji 100% to pozostaną ci nieruchomości, maszyny, fabryki itd. A jak masz wszystkie LUNY i cena spadła do 0 to zostajesz z wirtualnymi cyferkami, podobnie może być z bitcoinem. Ale widocznie jesteś zbyt głupi jeśli używasz do porównania realnej giełdy ze spekulacja na bitcoinie/krypto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A jak masz wszystkie LUNY i cena spadła do 0


@11262: wut, ale jak "spada do 0" jeżeli ty masz wszystkie... oj chyba nie tak działają rynki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To już wiem z czego wy taką bekę macie jeżeli tak to wszystko rozumiecie, nie przeszkadzajcie sobie
@11262: tak bo kupujesz tyle tej firmy i chodzisz na zebrania zarządu xd jesteś zwykłą płotką i realnie rzecz biorąc z twojej perspektywy to tak samo tylko wirtualne cyferki. A udziały w firmie dla tradycyjnej formy zysku (tj. dywidendy) kupuje promil graczy na rynku. Tak samo promil wykorzystuje krypto do zakupów na dark necie na przykład, większość spekuluje.
@11262: no czytam i nie rozumiem bo wymyślasz hipotetyczną sytuację która nigdy nie będzie miała miejsca. Jak spółka jest upadła to następuje delisting i to ty dostajesz jeden grosz a nie rzeczy firmy za jeden grosz
@To_ja_moze_pozamiatam Ludzie, którzy kupują krypto za chory hajs, a potem liczą, że im urośnie i sprzedadzą z zyskiem to zwykli hazardziści. To tak jak z totolotkiem, puszczasz los i liczysz, że tak się rzeczywistość ułoży, że na tym zyskasz. Trochę to naiwne. Co innego ludzie, którzy tworzą czy kopią krypto. To oni na tym zarabiają i jest to dość dobry biznes. Siłą rzeczy łatwiej jest kogoś namówić żeby kupił od ciebie cyferki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Ludzie, którzy kupują krypto za chory hajs, a potem liczą, że im urośnie i sprzedadzą z zyskiem to zwykli hazardziści.

@czlowiekzcegla: to tak samo jak ze spekulacją giełdową - kupujesz akcje i liczysz ze kupi je też na tyle dużo ludzi, że sprzedasz z zyskiem, jednocześnie licząc że pozostali nie sprzedadzą przed tobą.
@Rebeliant: Wiesz, sa jeszcze ludzie, ktorzy kupuja w oparciu o estymacje realnej wartosci biznesu i cash flowu, ktory wygeneruje podczas swojego 'zycia'. Tylko tacy ludzie rzaadko pisza pod tagiem #gielda , juz tym bardziej na szczytach baniek :)

Ile gotowki wygeneruje mi bitcoin?