Wpis z mikrobloga

Psychiatra mi polecił badanie na spektrum #autyzm po wywiadzie 45 minutowym, że niby mogę mieć #asperger ale to badanie jest płatne więc się zastanawiam czy to możliwe, że mogę ZA, jeżeli nie miałem problemów z abstrakcyjnym myśleniem, nie mam zaburzonej mowy i rozumiem związki frazeologiczne, żarty, nie mam niezdarności ruchowej? Bo jeżeli nie ma takiej opcji to szkoda moich pieniędzy xD
#psychiatria #psychologia
  • 12
@CynicznyXD: No nie jest tania ale nikt tutaj nie zna Twoich problemów i nie wie co chcesz ze sobą zrobić. Druga strona to zapytaj psychiatry co Ci da taka diagnoza
@Tuff: coś mówił o terapii poznawczo-behawioralnej się go spytałem jak mam wybrać psychoterapeutę to odpowiedział bym najpierw tam do centrum SPOA na diagnostykę poszedł i oni mi powiedzą
@CynicznyXD: Miałem bardzo późno diagnozę, później coś na zasadzie terapii i to odpowiedziało mi na mnóstwo pytań które mnie od zawsze dręczyły. Jak już wyżej wspomniałem nikt nie zna Twoich problemów więc sam musisz rozważyć na ile chcesz coś ze sobą robić
@CynicznyXD: Na badanie krwi możesz iść albo prywatnie - poszukaj w internecie punktu badań, wtedy idziesz o dowolnej godzinie, mówisz, co potrzebujesz zbadać i płacisz - albo na NFZ, wtedy idziesz do swojego lekarza - jak go nie masz, to możesz to załatwić przez internet na Internetowym Koncie Pacjenta - mówisz mu, że potrzebujesz skierowanie na takie i takie badania, on Ci da skierowanie i idziesz do punktu, gdzie badają na