Wpis z mikrobloga

Oficjalny raport grupy naukowców z WHO która bada skąd wziął się covid nie odrzuca hipotezy o ucieczce wirusa z laboratorium.
Oczywiście twierdzą że najbardziej prawdopodobne jest naturalne pochodzenie.

Naukowcy z tej grupy z krajów z Chin, Rosji i Brazylii są przeciwni wobec nawoływania do dalszego badania teorii o laboratoryjnym pochodzeniu wirusa. No kto by się spodziewał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z notatek raportu:

there are key pieces of data that are not yet available


Pan Campbell omawia ten raport.

#medycyna #nauka #ciekawostki #chiny #zdrowie #biologia #swiat
hansschrodinger - Oficjalny raport grupy naukowców z WHO która bada skąd wziął się co...
  • 11
@hansschrodinger: z pochodzeniem plandemii będzie jak z ustaleniem czy Oswald działał w pojedynkę, czy służby miały jakiś wpływ na przebieg zamachów 9/11, czy ktoś pomógł Epsteinowi odebrać sobie życie w celi.
No kto by się spodziewał


@hansschrodinger: A po co marnować na to pieniądze. Generalnie nie ma żadnych dowodów na to, że to wirus pochodzący z laboratorium. Jak ktoś coś znajdzie konkretnego to można się dalej zastanawiać, a w innym przypadku jest to marnowanie czasu i pieniędzy.
@Polanin: obejrzałeś film? chyba nie.

nawet w raporcie twierdzą że ta hipoteza jest nadal prawdopodobna. Myślisz że jeśli jest prawdziwa to chinczycy dostarczą wszystkie dane i wpuszczą niezależnych ekspertów do laboratorium i jego okolic?
Myślisz że jeśli jest prawdziwa to chinczycy dostarczą wszystkie dane i wpuszczą niezależnych ekspertów do laboratorium i jego okolic?


@hansschrodinger: Myślę, że to by nic nie dało. Czego oczekujesz? Że zeskrobiesz próbkę wirusa ze ściany? Znajdziesz burdnego eppendorfa? No jednak nie. Są za to inne sposoby zbadania tej hipotezy i można to zrobić bez zgody i pomocy podejrzanego laboratorium.
@Polanin: nie wiem, to eksperci tak twierdzą. Pewnie mają na to metody. Ucieczki patogenów zdarzały się już w przeszłości i tak może być i tym razem. Ja chińczykom nie ufam, potrafią fałszować dane nt smogu w mieście (słońca nie widać a oni twierdzą że jest ok) a tutaj mamy coś bardziej poważnego.

Obejrzałeś wreszcie ten film czy nie? On omawia ten raport i z chęcią usłyszę opinię na temat tego co
nie wiem, to eksperci tak twierdzą.


@hansschrodinger: Przeważająca większość ekspertów twierdzi, że ten wirus jest pochodzenia naturalnego. Poszukaj informacji, które mówią coś odwrotnego do tego w co wierzysz. Porównaj źródła, ich renomę, zakresy danych, ilość badań, różnorodność ośrodków i dopiero wtedy wyrób sobie zdanie. Na razie wygląda na to, że zamknąłeś się w bańce informacyjnej.
@Polanin:

Porównaj źródła, ich renomę,


Przecież oni z tego raportu od WHO też twierdzą że raczej jest pochodzenia naturalnego ale nie odrzucają tego że może być z laba. Raport od WHO to mało? Czyich ekspertów mam słuchać, chyba nie chinskich?

Pytałem ciebie abyś odniósł się do tego co on mówi, ale chyba się nie doczekam.
Przecież oni z tego raportu od WHO też twierdzą że raczej jest pochodzenia naturalnego ale nie odrzucają tego że może być z laba.


@hansschrodinger: dobierasz fakty pod tezę ignorując inne.

Pytałem ciebie abyś odniósł się do tego co on mówi, ale chyba się nie doczekam.


@hansschrodinger: nie zrobię tego trochę z zasady. Nie komentuję filmów z Youtube. Musiałbym sprawdzać każde twierdzenie, a nie mam tyle czasu z życiu. W artykułach