Wpis z mikrobloga

Kiedy w #bieganie zrobiliście swoje pierwsze 10km? Biegam minimum 3-4 razy w tygodniu od 4 miesięcy i moja górna granica to 8km- a i to już wygląda jak walka o życie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jakieś rady jak przebiec te dodatkowe kilometry, żeby w końcu złamać ta magiczna barierę?
"Przebiegiem" kilka razy 10km, ale na bieżni automatycznej, więc tego nie liczę...
Biegam średnim tempem w okolicach 5:40-5:50
  • 14
@wahwah: spróbuj kiła razy podzielić sobie ten dystans na marszo-bieg. Typu 10minut biegu 3minuty szybkiego marszu. I tak trening żeby zrobić dystans. Jak się uda stosunkowo lekko, to przy kolejnym schodzisz do 2 minut marszu w przerwach, lub robisz rzadziej przerwy np co 20 minut. W zależności jak Ci łatwiej. Chodzi o to żeby przystosować organizm do dłuższego czasu wysiłku.
@wahwah: równie dobrze może być przerwa na marsz 5-10 minut. Obserwuj ile potrzebujesz czasu żeby znów w miarę biec. No i pamiętaj o regeneracji. Jednego dnia lepiej zrobić długi szybki spacer np. 15-20km niż częściej na siłę tłuc bieg i próbować złamać te 8km
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wahwah: to ja proponuję kupić książkę bieganie metodą Danielsa.
Pójść na parkrun albo inne zawody w okolicy na 5 km.
Wystartować.
I będziesz wiedział jak szybko masz biegać poszczególne jednostki.
@Sl_w_k_1 startowałem 3 tygodnie temu na 7km. Ukończyłem z wynikiem 38:36.
Myślałem że to mnie nakręci, a teraz nie jestem w stanie powtórzyć tego czasu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wahwah: Mirek nie otwieraj drzwi które już dawno ktoś otworzył.

Pierwsze to musisz się biegać przez godzinę.

Znajdź plan i zacznij go realizować.
Najpierw objętość potem szybkość.
Cudów nie ma.
@Tigermass Do piątego kilometra biegnie mi się bardzo dobrze. Później sam nie wiem. Problemy z "głową"? Czuje się zblokowany i myślę o tym żeby po prostu skończyć. Zaczynają się problemy z kondycją.

W 4 miesiace to większość zdrowych osob robi swoj pierwdzy półmaraton. Dycha powinna pęknąć po jakims miesiacu


I właśnie takie myślenie (w sumie prawdziwe) też mnie blokuje- że idzie mi gorzej niż powinno
@Sl_w_k_1 @t1dzej @krypec Eh, i tu sie pojawia moja "obsesja" i durne przekonanie, że średnie tempo gorsze niż 6:00/km to już nie bieg ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@wahwah: no to pora się chłopie wyleczyć z tego bezsensownego przeświadczenia ¯\_(ツ)_/¯ "Idź" tym 6:00/km na 10% nachyleniu przez 15 minut i powiedz jak było.

Wracając do pytania głównego, jak patrzę po Stravie to miałem:
- 12 aktywności w 2014r
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wahwah: wyżej już napisali - biegaj wolniej. No i dorzuć interwały - bieg luźnym tempem przeplatany ze sprintem na maxa. Mi to bardzo pomogło.