Wpis z mikrobloga

pytanie do nadpłacających kredyt hipoteczny, szczególnie do posiadaczy kredytów w #pekao bo o nim mowa.

Nadpłacam kredyt i daję kwotę nadpłaty np 500 zł. W normalnej racie mam odsetek np 1000 zł.
Rozumiem to, że spłacam najpierw odsetki, więc teraz po prostu wszystko na nie pójdzie a potem przy normalnej racie kredytu będę miał więcej kapitału

ALE
Mogę sobie zaznaczyć opcje "spłacam tylko kapitał" (screen).
Kojarzycie czy wtedy po prostu spłacam 500 zł kapitału i dodatkowo pobiera mi już naliczone odsetki czy ściąga od razu tylko sam kapitał a przy normalnej racie idzie po "staremu"?

Wiem, że jak jeszcze wcześniej nie było opcji przez neta i trzeba było latać do banku to jeśli chciałem spłacić sam kapitał to musiałem ustawić dzień spłaty dokładnie jak spłata raty schodzi. Tutaj mogę ustawić datę inną i zastanawiam się czy zeszło by tylko 500 zł czy 500 zł + aktualnie naliczone odsetki czyli prawie drugie tyle.

#kredythipoteczny #kredyt #banki #bankowosc
dawid121213 - pytanie do nadpłacających kredyt hipoteczny, szczególnie do posiadaczy ...

źródło: comment_16549756796KL6XLId7XHTmKz4R5DTDu.jpg

Pobierz
  • 59
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwal: zależy tak naprawdę co będzie w poniedziałek (bo rozumiem że kliknąłeś że chcesz spłacić sam kapitał).
Jeśli nie będziesz klikał żeby nadpłacić sam kapitał to im szybciej tym lepiej, nie musisz czekać na dzień regularnej spłaty
@dawid121213: teraz przeszło, puściłem na 15.06.2022 tak jak spłata regularnej i zaznaczyłem "spłacam tylko kapitał"
Dlaczego miałem ustawić dzień przed spłatą?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dwal: u mnie tak działało jak nadpłacałem starym sposobem, tj z podpisem aneksu w oddziale. A teraz przez serwis wystarczy dzień wcześniej. Może masz jakoś inaczej po prostu skonstruowaną umowę