Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Planuje budowę domu, działka upatrzona. Przed wizytą u architekta chciałbym zrobić listę tematów, które chętnie widziałbym w swoim projekcie. W planach to dom parterowy lub z niskim piętrem ok 120m2, garaż na 2 auta i ew dodatkowa komórka

I tu pytanie do Was:
- Co w dzisiejszych czasach jest must have? Chodzi głównie o możliwość rekuperacji lub jej brak, temat ogrzewania (pompa wody?), klimatyzacja, solary/fotowoltaika i tego typu sprawy
- Co sobie chwalicie w swoich realizacjach?
- Czego żałujecie, że nie wprowadziliście w swoim projekcie?

#remontujzwykopem #remont #dom #budujzwykopem #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62a4b0d5f3865b11a5d41b6e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 14
  • Odpowiedz
Przed wizytą u architekta chciałbym zrobić listę tematów, które chętnie widziałbym w swoim projekcie.


@AnonimoweMirkoWyznania: To zrób. Ułatwi to rozmowę.

Co sobie chwalicie w swoich realizacjach?


Wszystko, co obstalowałem u architekta i u ekipy.

Czego żałujecie


Że nie mogłem mieć innej działki w innym miejscu.
Ale w życiu nie można mieć wszystkiego.

- Co w dzisiejszych czasach jest must have?


Woda, prąd, internet, kanalizacja.
Reszta to opcje.
  • Odpowiedz
@justkilling: czym on jeździ ze chce sam pracować w kanale? Naprawdę mamy czasy żeby sugerować komuś budowanie kanału w nowo powstałym domu po to żeby można był wejść po auto? Skoro kogoś stać na dom to raczej nie będzie sam wymieniał wahaczy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Kilka moich rad, wybudowalem sie rok temu.
1. Rekuperacja - wez porzadnego fachowca od tego. Jest duzo ‚fachowcow’ bez pojecia.
2. Idz w parterowy, szczegolnie jak planujesz mniejszy dom.
3. Nie robilem garazu i polecam ;-)
4. Nie przesadzaj z iloscia okien, ja mam ogromne i efektownie to wyglada ale na tym plusy sie koncza.
5. Mam podlogowe w calym domu, nie baw sie w grzejniki w lazienkach i tym
  • Odpowiedz
@justkilling: czym on jeździ ze chce sam pracować w kanale? Naprawdę mamy czasy żeby sugerować komuś budowanie kanału w nowo powstałym domu po to żeby można był wejść po auto? Skoro kogoś stać na dom to raczej nie będzie sam wymieniał wahaczy


@samuray: może jeździ starym klasykiem i lubi dłubać?
  • Odpowiedz
@samuray: dla niektórych to zajawka i pewność że mają wszystko robione tak jak być powinno. Często oddaje się auto do niesprawdzonego warsztatu, a potem 1/3 tarcz hamulcowych w Polsce wykazuje bicie przy 120kmh
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:

1. Rekuperacja, fotowoltaika i pompa ciepła, oszczedzisz na to nie robiąc kominów do tradycyjnych metod ogrzewania.
2. Do pkt.1 koniecznie podłogówka bez grzejników.
3. Wybierz płaską działkę ;) i mniejszą. Utrzymanie dużej działki zajmuje dużo czasu.
4. Rolety zewnętrzne sterowane elektrycznie
5. Buduj mniejszy dom niż wydaje Ci się, że jest odpowiedni.
6. Kominek z rozprowadzeniem ciepła. Jak zrobisz w zimie romantyczny nastrój to dodatkowo będzie ciepło.
7. Jak największa
  • Odpowiedz
Ode mnie:
- spizarnia przy kuchni
- lazienka przy sypialni
- duzy garaz
- klimatyzacja, chyba ze masz mocno zalesiona dzialke i dom bedzie zacieniony to niekoniecznie
  • Odpowiedz