Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: @matti05: Gdyby nie kleszcz i badanie krwi przy okazji to dalej by tkwił w słodkiej (hehe) niewiedzy.

Dostał skierowanie do szpitala. Mniej więcej od dwóch lat częściej sika ale myślał, że to prostata bo ma powiększoną i bierze leki. A

Mówiłem mu żeby se zbadał cukier rok temu ale zignorował temat bo to przecież prostata...
@Pangia: W poniedziałek poszedł na obserwację i dziś wrócił. No dziwne.

Nogi normalne, nie grube. Oczy też bez zmian cukrzycowych. Teraz te 3 dni na diecie szpitalnej ok 230mg. ¯\_(ツ)_/¯
@Pangia: Wiem wiem. Jak w laboratorium zrobili badania to od razu zadzwonili do rodzinnego aby ojcec przyszedł na konsultację i skierowanie do szpitala.

To jakieś abstrakcyjne, że ani z nogami żadnych problemów ani z oczami, samochodem normalnie jeździ. Tyle, że mieszka na wsi i jest rolnikiem więc sporo ruchu ma, może to dlatego.
@josedra52: u starszych ludzi jest troszkę wyższa norma cukru nawet przy braku schorzeń, przy wieku 70+ za prawidłową glikemię uznaje się chyba nawet poniżej 180 jednostek
Dostał glukometr, mam nadzieję, że chociaż rano będzie sprawdzał.


@josedra52: może warto chociaż na 2-4 tygodnie pierwsze kupić ten automatyczny system co zczytuje do komórki?