Wpis z mikrobloga

Temat główny: ślub cywilny w plenerze, w niedzielę
TL;DR: moja #rozowypasek już ma dosyć szukania sali i terminu, więc wymyśliła, że skoro wszystkie piątki i soboty są pozajmowane to spróbujemy w niedzielę; ale w niedzielę z kolei jest problem z Urzędem Stanu Cywilnego - w okolicy nikt nie chce w niedzielę przyjechać i zarobić za 15 minut urzędniczej gadki, więc szukam - czy ktoś brał i ma własne doświadczenia albo pracuje w USC i może mi rozjaśnić praktyki tegoż przybytku, albo może ktoś zna urzędnika, który za gram koksu i/lub karton wódki dojedzie nawet na największe odludzie?
O tym co internet "wie" na ten temat już czytałem, moja zapytała na grupie ślubnej na fb i teraz robi popcorn, żeby poczytać ekskrementornado, które się wylewa na nią.
Generalnie szukam kogoś, kto był/widział/wie

Z góry dzięki!

#slubcywilny
  • 12
@magnacki: Byłem na ślubie plenerowym, który był w niedzielę. Przyjechała pani urzędniczka z łańcuchem na szyi, załatwiła co trzeba i tyle. Jak młodzi ogarnęli to w USC i czy mieli jakieś problemy, niestety nie wiem.
@magnacki: Generalnie do slubu cywilnego musisz mieć urzędnika z właściwego miejscowo urzędu więc nikt nie przyjedzie z drugiego końca polski to raz. A dwa jak wam tak zależy to idźcie do urzędu w czwartek po papier i przysięge a ceremonię zróbcie z kims innym. Byłem na takim ślubie i goście nawet nie ogarnęli że młodzi od 3 dni są oficjalnie małżeństwem
@MarianoaItaliano i @wda79, dziękuję za odpowiedzi - sprawa pierwsza to kazus, ale skoro się da, to teraz druga sprawa - sprawdzenie jak daleko ktoś jest w stanie pojechać udzielić takiego ślubu

i @KopecyFan nie zgodzę się co do rejonizacji, ten przepis jeśli jest - to martwy

na ten moment zależy nam na cywilnym w niedzielę - jeśli to się okaże zbyt dużym problemem, to pewnie pójdziemy w kierunku humanistycznego i załatwienia
@wda79: a tak z czystej ciekawości - gdzie byłeś na takim ślubie cywilnym w plenerze w niedzielę? miejscowość albo nazwa miejsca, to już sobie podzwonię po urzędach i popytam