Wpis z mikrobloga

@revslav_: no cóż, oprócz ilości, liczy się jakość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to ludzkość można pewnie podzielić na wizjonerów, nadających kierunek rozwoju cywilizacji; wynalazców i ludzi kreatywnych; ludzi mających zdolności techniczne, potrafiących coś odtwarzać/wytwarzać według czyjegoś pomysłu oraz resztę...

Ich przydatność dla społeczeństwa różni się znacznie, nieprawdaż?
wizjoner nie potrzebuje 10 razy więcej jedzenia, ani kawioru do karmienia kota


@Shang_Yang: widzisz, wizjoner jest wart więcej niż te 10 razy więcej jedzenia i kawior dla kota. Więc jak chce, to może to mieć. Teza o równych żołądkach nie jest moją ulubioną - bo nie każdy człowiek jest równie potrzebny społeczności. A taka użyteczność powinna mieć swoje przywileje.
Generalnie to ludzkość można pewnie podzielić na wizjonerów, nadających kierunek rozwoju cywilizacji; wynalazców i ludzi kreatywnych; ludzi mających zdolności techniczne, potrafiących coś odtwarzać/wytwarzać według czyjegoś pomysłu oraz resztę...

Ich przydatność dla społeczeństwa różni się znacznie, nieprawdaż?


@Nieszkodnik: wiesz, że przeciętny hydraulik, lekarz, czy inżynier ma ze 100 razy większą przydatność od Kulczyka? Miliarderzy technologiczni jak Gates, czy Musk to niewielki procent miliarderów, a na ich sukces pracowały ciężko setki innych ludzi,
100 hydraulików, nie sfinansuje wynalazku czy nowego leku - a Kulczyk już tak. Masz klapki na oczach, moim skromnym zdaniem oczywiście...


@Nieszkodnik: no jasne XD niewolnik nie sfinansuje wynalazku, ale jego pan tak! Podatnik Kowalski nie sfinansuje wynalazku, ale Kulczyk kupując państwową firmę za grosze i sprzedając z wielokrotnym zyskiem, już tak!

Kulczyk to najgorszy rodzaj miliardera, ten sam typ co ruscy oligarchowie. Zero nowej wartości, zero innowacji, zero realnej pracy,
A najśmieszniejsze jest to, że sam jesteś zwykłym robakiem, ale marzy ci się bycie Kulczykiem, któremu tak zaciekle ssiesz pałę.


@Jaca656565: wiesz, ja już przeżyłem równość szans dla każdego, równe żołądki i każda kucharka może rządzić państwem ( ͡° ͜ʖ ͡°) I mam gdzieś zbrodnicze teorie o powszechnej równości i dyktacie najbiedniejszych. Utopia do mnie nie przemawia...
Generalnie to ludzkość można pewnie podzielić na wizjonerów, nadających kierunek rozwoju cywilizacji; wynalazców i ludzi kreatywnych; ludzi mających zdolności techniczne, potrafiących coś odtwarzać/wytwarzać według czyjegoś pomysłu oraz resztę...


@Nieszkodnik: Oczywiście, że osoby które wnoszą do społeczeństwa nową jakość powinny być za to nagradzane, ale obecny podział klasowy nijak się ma do podziału zdolności twórczych wśród ludzi. Wybitni wynalazcy i artyści umierali w biedzie, podczas gdy głupcy przetrwaniali majątki zdobyte przemocą. Poza