Wpis z mikrobloga

@fran-fran: w Krakowie ta firma ma opinię turbo skostniałego Comarch-style korpo niemniej oczko wyżej i lepiej płacąca od firmy na C. Bardzo dobre miejsce na pierwszą pracę, dla części pracowników będące ostatnim miejscem pracy.
Ja pamiętam bardzo słabą rekrutację, musisz wybrać 2 języki i później w nich klepiesz 5 algorytmów (3 w głównym języku, 2 w 'pobocznym') w ciągu chyba 60 czy tam 90 minut, dużo mi to powiedziało o tej firmie :P


@lol3pdg Tak wygląda rekrutacja w większości takich korpo. Podobnie miałem m.in. przy rekrutacji do Motoroli. Oni tam pewnie dostają tyle CV że prościej im wysłać gotowy test i z niego robić odsiew.
@kamil062:

Tak wygląda rekrutacja w większości takich korpo.


Wiem wiem... dla mnie to trochę redflag, nie mam zielonego pojęcia do tej pory czy to sprawdza wiedzę ze studiów czy faktycznie im się to przydaje w codziennych zadaniach, to było dłuższy czas temu, ostatnio przy zmianie i rekrutacji nie trafiłem na takie coś, chyba jakiś bubble sort się trafił, ale bardziej w postaci mema :P
@NiBBonacci: dzięki za info Miras - aplikowałem tam właśnie na Cloud Architecta, ale widzę że nie ma co. Swoją drogą złożyłem aplikację prawie trzy miesiące temu, zero odzewu - dopiero w zeszłym tygodniu zadzwonił jakiś typ, który brzmiał jakby właśnie się obudził i zaproponował mi stanowisko Devopsa, ale sam dokładnie nie wiedział co miałbym tam robić. Powiedziałem że nie jestem zainteresowany i chcę coś w architekturze (i za znacznie wyższą stawkę)
nie mam zielonego pojęcia do tej pory czy to sprawdza wiedzę ze studiów czy faktycznie im się to przydaje w codziennych zadaniach


Wiesz co, sam miałem okazję rekrutować i wysyłać ludziom taki krótki teścik. To co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, to że ciężko faktycznie sprawdzić umiejętności kandydata w ten sposób. Jest to mocno niemiarodajne. Lepiej by było zaprojektować test gdzie kandydat dostaje np. zadania na 8 godzin i klepie sobie coś